Zlatni Mašinac!

1050

Košarkaši Mašinskog fakulteta u borbi za šampiona Lige Univerziteta u Beogradu uspeli su da „preotmu“ titulu trogodišnjem uzastponom osvajaču, Fakultetu organizacionih nauka. U finalnoj utakmici koja se igrala u hali „Radivoj Korać“, Mašinac su do pobede rezultatom 101:82 (13:21;27:20;23:32;19:28) vodili Vejinović sa 30 poena i 7 skokova i Marković koji je ubacio 22 poena kojih 7 trojki. Iz tabora drugo plasirane ekipe, Božićković je briljirao kao i tokom polufinalne utakmice. Ubacio je 30 poena, uz 8 skokova i 3 ukradene lopte.

Ekipa FON-a na početku susreta obezbedila je prvi napad, ali im nije pošlo za rukom da šut ka košu realizuju u poene. Marković na drugoj strani nije oklevao, šutnuo je za tri poena i pogodio prvu od svojih sedam trojki, a ujedno i svojoj ekipi doneo prvo vođstvo.  Madić je postigao prve poene za Fakultet organizacionih nauka nakon uspešnog prodora. Zorić je nakon uspešno realizovanih slobodnih bacanja, uspeo da ukrade loptu i ubacio još dva poena(6:3). Na drugoj strani Todorović je ostao sam van linije 6,75, pa je i on nakon uspešnog šuta upisao sebi prve poene. Ekipa Mašinca zaigrala je agresivnije u odbrani, pa su fovnovci imali problem da postignu poene. Do kraja prve deonice Veličković je ubacio trojku i Pešić šut sa poludistance. Košarkaši FON-a pokušali su faulovima da spreče mašince da naprave veliku razliku, ali su košarkaši Mašinskog fakulteta bili precizni u svakom šutu sa linije penala. Pred sam kraj prvih deset minuta Vejinović je vezao 6 poena, pa je njegaova ekipa posle prve četvrtine vodila rezultatom 21:13.

Početak druge deonice i tri vezane trojke Mašinca. Trener FON-a Šinik bio je prinuđen da zove tajm aut, koji je reklo bi se urodio plodom. Božićković je postigao dva poena pod košem uz faul, pa je i sa linije slobodnih bacanja bio precizan. Na drugoj strani ista situacija, samo je akter bio Todorović. Tandem BožićkovićPešić napravio je mini seriju od 9-0. Do kraja prvog poluvremena za ekipu Mašinskog fakulteta jedine poene upisao je Miljković, dok su na drugoj strani fantastičnu rolu nastavili Pešić i Božićković. I ako su košarkaši Mašinca vodili tokom prve i većinu vremena druge četvrtine, fonovci su uspeli da na poluvreme odu sa jednim poenom zaostatka. Na semaforu je posle prvog poluvremena stajalo 41:40 u korist pobedničke ekipe.

Statistika FON-a
poeni Šut za 1p Šut za 2p Šut za 3p Defanzivni skokovi Ofanzivni skokovi Ukradene lopte Izgubljene lopte Asistencije Blokade
Mijušković N 15 / / / / / 1 / / / /

Drugo poluvreme otvorio je Perković, vezavši 8 poenea. Opet je prinuđen Šinik bio da traži tajm aut, ali za razliku od prošlog puta njegovi momci nisu uspeli da se rezultatski vrate u ovu četvrtinu. Razlika koju je na početku trećih deset minuta napravio Perković, pratila je fonovce do kraja ove deonice. U nastavku treće deonice viđena je igra koš za koš. Iz redova FON-a opet su dominirali Pešić i Božićković, a priključio im se i Zorić. Na drugoj strani osim Perkovića, sjajnu igru nastavili su Vejinović i Marković.

Tokom poslednje deonice košarkaši Fakulteta organizacionih nauka pokušali su svim snagama da se rezultatski vrate u meč i preokrenu rezultat u svoju korist. Ipak, pobednička ekipa bila j reazigranija i raspoloženija, kako u napadu tako i u odbrani. Nisu dozvoljavali protivnicima lake šuteve, a sebi su uspešno gradili pozicije iz kojih bi lako poenitirali. Pri rezultatu od 82:74 trener Mašinca Repac zvao je tajm aut kako bi prekinuo seriju FON-a koji je vezao 9 poena i u tome je uspeo. Fonovci su napravili 3 faula, pa su sa linije slobodnih bacanja svih 6 puta mašinci bili precizni. Nakon tajm auta, ali ovog puta Šinika, košarkaši Fakulteta organizacionih nauka predvođeni opet Božićkovićem pokušali su da stignu Mašinac, ali im to nije pošlo za rukom. Za sam kraj finalne utakmice ovosezonske Lige Univerziteta u Beogradu, Perković je ukrao loptu i zakucao i na taj način stavio tačku na meč. Ekipa Mašinskog fakulteta slavila je rezultatom 101:82.