Vojna akademija sigurna protiv TMF-a

1892

U okviru Farmasi kupa, futsalerke Vojne akademije bile su bolje od koleginica sa Tehnološko-metalurškog fakulteta rezultatom 5:0 (2:0). U utakmici koja je odigrana u Posko areni, vojska je imala kontrolu od starta do kraja meča, ne dopustivši TMF-u da ozbiljnije ugrozi njihov gol.

Kirov je u prvom minutu imala priliku da zatrese mrežu TMF-a, ali je njen šut glavom posle auta završio pored gola. Narednih nekoliko minuta je prošlo u borbi na sredini terena, a sledeću priliku je imala Monika Bunjaku, međutim golman Tehnološko-metalurškog fakulteta Nada Savić je dobro intervenisala. Prvi pokušaj TMF-a da postigne pogodak dogodio se samo nekoliko trenutaka kasnije. Jedna igračica Vojne akademije je vratila golmanu loptu, ali je sviran indirektan udarac. Rakovićeva je šutirala, ali nije ozbiljnije ugrozila gol protivnika. U šestom minutu je viđen i prvi pogodak na ovom meči. Monika Bunjaku je šutirala sa 15-ak metara špicem, a Savićeva je bila markirana, pa je lopta završila u mreži za 1:0. Posle ovog gola, Vojna je imala novu priliku, ali je Bojana Penčić bila neprecizna. TMF-ovke su imale velikih problema da iznesu loptu na protivničku polovinu, a kada su to uspevale, nisu pravile značajnije prilike za gol. Ponovo se Bunjaku našla u prilici u osmom minutu meča, šutirala je iako je na suprotnoj strani imala slobodnu saigračicu. Rezulrat je ostao nepromenjen. Usledio je nešto mirniji period igre. Vojska je imala nekoliko šuteva ka golu TMF-a sa pola terena, ali nije bilo pogotka. Ipak, u 13. minutu igračice Vojne akademije dolaze do drugog gola. Jelena Paunović je presekla jednu loptu, odložila za Bojanu Jevtić koja je potom pronašla Tamaru Kirov kojoj je ostao lakši deo posla za 2:0. Jevtićeva je u sledećem napadu ponovo šutirala, no Savićeva je bila sigurna na golu TMF-a. U 15. minutu je klupa TMF-a zatražila tajm. Posle ove pauze je Rilak pogodila stativu, ali promene rezultata do poluvremena nije bilo.

Penčić

Već na početku drugog dela igre je Vojna akademija imala šansu za još jedan pogodak. Futsalerke ovog tima su razmenile dupli pas, te je Rilak tukla, ali pored gola. Novu veliku šansu je imala vojska nekoliko napada kasnije, ali je golman Savić ponovo bila na visini zadatka. Ipak, ove propuštene prilike nisu uzdrmale igračice Vojne, a treći gol na ovoj utakmici je postigla Bojana Penčić posle lepe akcije i asistencije Kirov. Ovaj teći pogodak je malo razdrmao igračice TMF-a koje su imale dve dobre šanse za gol u narednih nekoliko minuta. Prvo su ukrale jednu loptu na sredini terena, Marina Vasiljević je šutirala, ali je dobro intervenisala golman Vojne akademija Radosavljević. Novu priliku su imale TMF-ovke posle još jedne presečene lopte, ali ovoga puta nisu uspele da upute šut ka golu, budući da je Radosavljević izbacila loptu u aut. Ove neiskorištene šanse su skupo naplatile igračice vojske, budući da su samo nekoliko trenutaka kasnije postigle četvrti gol i tako rešile pitanje pobednika. U strelce se upisala Maja Ciganović u 23. minutu. Do kraja meča je na pravim mukama bila golman TMF-a Savić. Prvo je nekoliko minuta posle četvrtog gola vojske odbranila situaciju 1:1, a sledeću priliku je imala Jevtić da uveća prednost, ali je bila neprecizna. U 28. minutu je TMF zatražio minut odmora. Odmah posle pauze, Vojna akademija je postavila konačnih 5:0 zahvaljujući golu koji je postigla Monika Bunjaku, što joj je bio drugi gol na ovom meču. U sledećem napadu su futsalerke Vojne akademije imale kontru 3:1, ali je ponovo Nada Savić sprečila pogodak, odbranivši dva šuta na svoj gol. Do kraja utakmice je bilo još nekoliko prilika za Vojnu, među kojima se ističe promašaj Tamare Kirov sa pet metara. Ipak promene rezultata nije bilo. Krajnji ishod: Vojna akademija 5, Tehnološko-metalurški fakultet 0.

Po završetku utakmice je Jelena Paunović sa Vojne akademije izjavila da je zadovoljna pobedom: „Bila je odlična utakmica. Devojke su super odigrale utakmicu i to je to. Zadovoljne smo pobedom“, kratko je rekla Paunovićeva.