Turisti ubedljivi

396

Futsaleri Turističke škole zabeležili su ubedljivu pobedu nad Visokom železničkom školom 5:1 (3:0). Najzaslužniji za trijumf bili su Trajković I Pomana sa po 2 pogogotka.

Turistička je od starta igrala konkretnije i uglavnom pretila preko Trajkovića. Železnička se fokusirala na kontra napade. Prvu priliku je imala preko Cerimana ali je Ramić dobro reagovao. Posle sjajne asistencije Đorđev, Jovanović je sa druge stative sproveo loptu u mrežu i doveo svoju ekipu u vođstvo. Već u sledećem napadu Turistička je duplirala prednost preko Trajkovića. Na 3:0 povećao je Pomana, efektnim pogotkom iz daljine., što je bio rezultat kojim se otišlo na poluvreme.

Železničari su na startu drugog dela imali šansu za pogodak ali je Gajić iz okreta pogodio prečku. Ta prilika ih je motivisala pa su u nastavku zaigrali znatno kvalitetnije i oni bili ekipa koja je diktirala tempo. Sa druge strane „turisti“ su  održavali prednost i strpljivo čekali svoju šansu.  Dočekali su je pred sam kraj meča, Trajković je iskoristio dobru kontru, predriblao golmana i povisio rezultat na nedostižnih 4:0. Pomana je već u sledećem napadu sa 3 metara šutirao pored gola i propustio da priliku da dodatno uveća prednost. Ono što nije uradio u toj situaciji jeste u sledećoj postigavši svoj drugi a ukupno peti gol na meču. Do kraja, počasni pogodak za Železničku dao je Gajić.

10. Đorđev 8. Milosavljević

“Igrali smo onako kako smo se dogovorili, i sve je išlo po planu. Kvalitetniji smo znatno od protivnika i cilj nam je da budemo šampioni”, rekao je Trajković.

Prethodni tekstVisoka sportska upisala pobedu
Naredni tekstIKT ubedljiv protiv politehnike
Student sam novinarstva na Fakultetu političkih nauka u Beogradu. Svaki dan mi počinje i završava se sportom, pre svega košarkom i fudbalom. Sanjam da jednoga dana izveštavam sa Olimpijskih igara, i prenosim finale Lige šampiona. Za sve što vas interesuje možete pisati na bojanmarinkovic95@gmail.com Moji tekstovi