Tehnolozi stigli do prva 3 boda uz mnogo sreće

326

Četvrti vikend u prvoj studentskoj futsal ligi za muškarce, završen je goleadom i pobedom Tmf-a protiv Kriminalističko-policijske akademije rezultatom 4:3.

Policajci su poveli već u prvom minutu. Mirković je izgubio loptu na sredini terena, nakon čega je Milaković povukao kontru koju je realizovao Turukalo. Ubrzo je Dimitrijević udarcem sa preko 10 metara ubio pauka i izjednačio rezultat.

U nastavku je viđeno nekoliko prilika na obe strane. Turukalo je sa distance pogodio stativu, dok je Vitorović sprečio Erenfrida da iz slobodnog udarca donese Tmf-u prednost. Mirković se iskupio za grešku sa početka utakmice tako što je na petercu izblokirao šut Đorđevića i time sprečio gotovo siguran gol.

Do kraja prvog poluvremena futsaleri Tmf-a su postigli još dva gola. Na 1:2 povećao je Mitrović posle asistencije Jovičića. Treći gol je delo Tmušića koji je nakon dodavanja Vujovića zaobišao golmana i poslao loptu u praznu mrežu. Asistencija Vujovića podsetila je na trenutak kada je Kaka proigrao Krespa u finalu Lige šampiona 2005. godine.

Na tribinama nije bilo navijača, ali je igra i energija obe ekipe, naročito tokom drugog poluvremena bila takva kao da ih pored težnje za pobedom pokreće i želja da publika uživa u njihovom futsalu.

Posle jednog slobodnog udarca za Kpa, lopta se odbila od živi zid i Erenfrid je izašao sam pred golmana Vitorovića koji je odbranio njegov udarac. Umesto da vode 1:4 i mirno privedu meč kraju, Tehnolozi primaju gol u narednom minutu. Strelac je Radović. Koliko je bio težak promašaj Ernfrida videlo se kada je desetak minuta pred kraj Turukalo raspalio po lopti i postigao prelep gol sa preko 12 metara. To je bio poslednji gol koji su postigli Policajci, ali ne i poslednji na utakmici. Vujović je iskoristio nonšalantnost u predaji lopte futsalera Kpa, presekao pas, istrčao kontru i precizno šutirao sa 11 metara u rašlje Vitorovićevog gola.

U zadnjim sekudama meča, Turukalo je imao šansu za hettrik i izjednačenje ali je iz golmanskog prostora šutirao preko gola.

Najzaslužniji za pobedu narandžasto-belih bio je golman Simić, koji je spasao gol najmanje 5 puta, dok je u ekipi Kpa pored dvostrukog strelca Turukala, najkonkretniji bio Milaković.

Policajci u naredno kolo ulaze sa jednim nerešenim rezultatom i jednim porazom, dok Tehnolozi imaju jednu pobedu i jedan poraz.