Stomatolozi prvi put u finalu

358

Odbojkaši Stomatološkog fakulteta uspeli su da obezbede prolazak u finale Lige Univerziteta u Beogradu nakon utakmice protiv ETF-a. Stomatolozi su slavili rezultatom 2:0 (25:17, 25:20). Najefikasniji u redovima pobednika bili su Božović i Krdžević B. sa po 9 poena, dok su se sa druge strane istakli srednji blokeri ETF-a, Spasojević sa 7 i Stojiljković sa 6 poena.

Stomatološki fakultet sigurno je zaigrao na startu ovog susreta i uz greške protivnika brzo došao na 7:3. Za ETF su uspešno napadali Stojiljković i Tanasković, dok su sa druge strane precizni bili Božović, Dragičević i Krdžović A. Tanasković i Vinčić probili su blok stomatologa i rezultatski uspeli da im se približe (15:13). Božović je nakon precizne dijagonale upisao dva asa i seriju prekinuo servis greškom. Prvi set obeležile su greške poput pecanja na mreži ili prelaza linije devetog metra obe ekipe. Kraj prvog seta igre označila je duga dijagonala Krdžovića A. i na pauzu se otišlo rezultatom 25:17.

18 Dinić S.

Drugi set otvorio je Stomatološki fakultet napravivši seriju od 5:0. Krdžević B. je uspešno napadao u tri navrata. Usledio je dvojni blok Dragićević –  Krdžević B. i  još jedna kratka dijagonala. Poentirali su Tanasković i Siljegović za ETF, dok je Spasojević nakon brzog napada sa sredine udružio snage u bloku sa Ratkovićem smanjivši razliku na 8:6. Nove poene Stomatološkom fakultetu doneo je Božović napadima iz zone četiri. Spasojević je upisao svoj prvi as na susretu, a pratili su ga Pejić i Stojiljković uspešnim poentiranjem 14:13. ETF je pružio veći otpor u drugom setu i uspešno su poentirali igrači obe ekipe do rezultata 22:19. Uz dve greške odbojkaša ETF-a i asom Zimovića Stomatološki fakultet je odneo pobedu i plasirao se u finale Lige Univerziteta u Beogradu gde će se susresti sa odbojkašima FSFV-a.

Kapiten Stomatološkog fakulteta ,Momir Božović sumirao je utiske nakon meča. “Pobedili su nas u grupi i očekivali smo težak meč, ali još jednom se ispostavilo tačno ono nepisano pravilo da ko pobedi u grupi obično bude eliminisan u nokaut fazi, na našu sreću to se i ostvarilo. Nadam se da ćemo u finalu pokazati svoj maksimum, neće biti lako jer nismo favoriti ali nadamo se što boljem rezultatu. Igraćemo bez pritiska, mi smo naš cilj ostvarili, osvojili smo istorijsku medalju prvu u istoriji našeg fakulteta i na to smo ponosni”, zaključio je Božović.