Srdanović odveo Singidunum u završnicu takmičenja

947

Futsaleri Univerziteta Singidunum plasirali su se u polufinale Lige Univerzitetskog sportskog saveza Beograda pošto su u četvrtfinalu pobedili Visoku školu za I.T.S. rezultatom 7:3 (4:1). Silovito su krenuli u balonu Sinđelić, na početku meča stekli prednost i na kraju obezbedili prolaz dalje.

Prvi gol na utakmici postigli su futsaleri ITS-a u prvom minutu kada je neopreznost protivničke odbrane iskoristio Krstić (1:0). Odmah u sledećem napadu Jovanović je asistirao Srdanoviću koji je plasirao loptu u gol za izjednačenje (1:1). Kapiten Macanović je propustio šansu da donese novu prednost svom timu, a samo dva minuta kasnije Ranković i Srdanović su izbacili celu odbranu protivnika i Srdanoviću nije bilo teško da iz blizine zatrese mrežu (2:1). Kojadinović je u sledećem napadu povukao kontru svog tima, ali je golman Singidunuma Mijailović sjajno istrčao, izbio loptu u aut i tako sprečio veće probleme. Srdanović je u sedmom minutu pogodio stativu, ali se iskupio već u osmom kada je lako realizovao priliku koja mu se ukazala (3:1). U jedanaestom minutu Đogo je dočekao odbitak ispred gola i prosledio je loptu u mrežu za ubedljivih 4:1. Pre tajm-auta za Singidunum, Kodžić je bezuspešno pokušao iz daljine. Delević i Ranković su propustili kolosalne prilike na drugoj strani, na visini zadatka bio je golman Bojović. Poslednji minut prvog poluvremena obeležilo je koškanje Kodžića i Golovića, a obojica su „nagrađeni“ žutim kartonima. Na odmor se otišlo sa rezultatom 4:1 u korist Singidunuma.

Univerzitet Singidunum Visoka škola za I.T.S.
Z.Radovanović

Izgubili su loptu futsaleri ITS-a čim su krenuli sa centra igrališta, Todorović je povukao napad, uposlio Srdanovića koji je bio neumoljiv (5:1). Narednih sedam minuta obeležili su golmani Mijailović i Bojović koji nisu dozvolili da se rezultat promeni. Najveću prednost Singidunumu doneo je najraspoloženiji igrač na terenu Srdanović, iskoristio je sjajan pregled igre Jovanovića koji mu je prosledio loptu „kao na tacni“ (6:1). Marković je propustio tri povoljne šanse da smanji zaostatak, a njegove greške ispravio je Kodžić udarcem iz daljine u donji desni ugao gola (6:2). Pritiskao je ITS u tim trenucima ali nisu uspevali da sve prilike realizuju i tako unesu neizvesnot u završnicu. Igrao se 36. minut kada je Kodžić ponovo pogodio sa distance. Njihov rival se uozbiljio, međutim Marinković i Srdanović nisu bili precizni. Ipak, u jednom od poslednjih napada Todorović je postavio konačan rezultat (7:3).

Srdanović, strelac čak pet pogodaka, bio je vidno raspoložen posle utakmice. „Slabije smo ušli u meč ali vrlo brzo smo se vratili, to je jedna od odlika našeg tima. Po mom mišljenu najbolja četiri tima su u polufinalu. Presudiće individualni kvalitet, ko bude imao najjaču klupu doći će do trofeja“, kategoričan je bio Srdanović.