Singidunumu pobeda u neizvesnoj završnici

381

Futsaleri Singidunuma ostvarili su pobedu u derbiju trećeg kola Druge univerzitetske lige nad ekipom Šumarskog fakulteta. U šokantnoj završnici, Jovanović je 5 sekundi do kraja doneo pobedu svojoj ekipi. Kod Singidunuma Srdanović 2 pogotka, koliko je postigao i igrač Šumarskog fakulteta Stanković.

Šumarski fakultet Singidunum
1. Milošević Aleksandar 1. Radenković M.
  13. Stevanović Stefan

Utakmica je počela otvoreno na obe strane. Prvu priliku na meču već u prvom minutu imao je Matović iz Šumarskog, ali je golman Singidunuma dobro reagovao. Zatim je, nakon dobre kontre ekipe Singidunuma, Todorović šutirao snažno u golmana Miloševića. Prvi pogodak na meču delo je Ćirkovića, koji je na asistenciju Mijailovića doveo Šumarski fakultet u vođstvo. Najbolji detalj dosadašnjeg dela utakmice je izjednačujući pogodak Srdanovića, koji je petom sa 6 metara savladao Miloševića. Ubrzo nakon tog gola Srdanović propušta šansu za preokret, kada iz neposredne blizine pogađa stativu. Ono što nije uradio Srdanović pošlo je za nogom Stevanoviću. On je u 15. minutu doveo Singidunum u vođstvo udarcem sa 10 metara. U tim trenucima ekipa sa Voždovca je preuzela inicijativu i konstantno napadala protivnički gol. Dobra igra krunisana je novim golom Srdanovića, za 3:1 u korist Singidunuma. Već u sledećem napadu, prednost Singidunuma se povećava, posle auto-gola Mijailovića. Do kraja poluvremena Šumarski postiže još jedan pogodak, udarac Stankovića iz slobodnog udarca završava pored desne stative gola Radenokovića. Na poluvremenu Singidunum 4:2 Šumarski fakultet.

Drugo poluvreme nastavljeno je u istom ritmu kao i prvi deo.Već posle nekoliko minuta viđen je novi pogodak. Igrač Singidunuma Đokić je sjajnim udarcem uvećao prednost svoje ekipe. Samo minut nakon tog gola, posle svoje mreže Mijailović pogađa i mrežu protivnika i smanjuje prednost na 5:3. U narednom periodu, tempo igre je opao, i uglavnom se igralo na sredini terena. Igrao se 31. minut kada je Stanković svojim drugim pogotkom doveo svoj tim na samo gol zaostatka i uneo neizvesnot u meč. Nekoliko trenutaka nakon pogotka, velika šansa za izjednačenje ali je Mijailović nakon indirektnog udarca za šumare šutirao u živi zid. Novu šansu za izjednačenje imao je Šumarski ali je Radenković izašao kao pobednik iz duela sa Stankovićem. Inicijativu Šumarskog prekinuo je tajm-aut Singidinuma u 38. minutu. Izjednačenje šumarima doneo je Matović 30 sekundi pre kraja, sjajnim udarcem za 8 metara, a onda je usledio pravi šok. Samo 5 sekundi do kraja meča, posle sjajne akcije Singidunuma  kapiten Jovanović donosi pobedu svojoj ekipi. Na kraju Singidunum 6:5 Šumarski fakultet.

Utakmica je bila neizvesna, ali smo verovali u pobedu. Malo smo pali sa snagom zbog skraćene rotacije, ali je nas nekoliko iznelo ovaj meč . Izgleda da smo pretplaćeni na ove šokantne utakmice. Šteta što smo se u grupi sastali sa Šumarskim, pošto je to jedna od ekipa koje zaslužuju da igraju u Prvoj ligi. Nadam se da ćemo dogodine nastupati u Prvoj ligi”, rekao je najbolji pojedinac Singidunuma na ovom meču, Milan Srdanović.

Prethodni tekstPolitikolozi izašli na kraj sa Filološkim
Naredni tekstFilozofi sačuvali tri boda u završnici
Student sam novinarstva na Fakultetu političkih nauka u Beogradu. Svaki dan mi počinje i završava se sportom, pre svega košarkom i fudbalom. Sanjam da jednoga dana izveštavam sa Olimpijskih igara, i prenosim finale Lige šampiona. Za sve što vas interesuje možete pisati na bojanmarinkovic95@gmail.com Moji tekstovi