Saobraćajni slavio posle neizvesne završnice

500

U trećem kolu Lige studenata univerziteta u Beogradu ekipa Saobraćajnog fakulteta slavila je nad ekipom Tehnološkometalurškog fakulteta rezultatom 63:60(17:15;14:17;15:10;14:21). Najzapaženiji igrač iz tabora pobedničke ekipe bio je Mrđa koji je ubacio 19 poena, dok su se na drugoj strani najviše istakli Milovanović sa 18 poena i Milosavljević koji je dodao 15.

Posle uspešno obezbeđenog prvog napada, Košević je ekipi Saobraćajnog fakulteta doneo prve poena. S druge strane Juković je posle prodora obezbedio ekipi TMF-a prva dva poena i nagovestio da utakmica neće biti laka. Saobraćajci su bili uporni u šutu van linije 6.75, a prvu trojku ubacio je Mrđa(7:5). Do kraja prve četvrtine, najzapaženiji potez bila je atraktivna asistencija Milovanovića pored trojice igrača Saobraćajnog fakulteta, a pod košem je bio spreman Drobnjak da uhvati loptu i zabeleži prve poene, dok su na drugoj strani sigurni u šutu bili Stojanović i Đokić(13:10). Tačku na prvu deonicu stavio je Milovanović uspešno realizovanim šutom sa polu distance i svojoj ekipi doneo dva poena prednosti.

Tokom drugih osam minuta ekipa Saobraćajnog fakulteta zaigrala je sigurnije u napadu i čvršće u odbrani, te sebi obezbedili minimalno vođsto na poluvremenu. Tandem Juković – Milosavljević ubacio je 8 poena, dok su Bojović i Milovanović bili sigurni van linije 6.75. na drugoj strani Đokić je vezao 4 poena, a posle dve vezane trojke Mrđe ekipa Saobraćajnog fakulteta na poluvreme je otišla sa minimalnom prednošću(31:32).

66 Milovanović O.

Tokom treće deonice ekipa TMF-a igrala je agresivnije u odbrani, pa protivnicima nije dozvolila lake poene. Na taj način TMF-ovci vratili su prednost. U ovoj četvrtini za pobedničku ekipu 7 od ukupno 10 poena koliko su postigli, ubacio je Mrđa, dok su na drugoj strani razigrani opet bili Milosavljević, Bojović i Milovanović, pa je rezultat na semaforu posle trećih osam minuta bio 46:42 u korist Tehnološko-metalurškog fakulteta.

Poslednja četvrtina apsolutno je rezultatski pripala Saobraćajnom fakultetu koja je ubacila 21 poen, a protivnike su uspeli da zadrže na 14 poena. Iz tabora pobednika opet je najzapaženiji bio Mrđa, a pored njega se istakao i Đokić. Na drugoj strani razigrani Milosavljević je postao tragičar nakon promašena oba slobodna bacanja i propuštene šanse za vođstvom. Tačku na ovaj susret stavio je Mrđa koji je oba puta bio precizan u šuta sa linije za slobodna bacanja, pa je ekipa Saobraćajnog fakulteta slavila rezultatom 63:60.

Košarkaš Saobraćajnog fakulteta i kapiten Rastko Mrđa sumirao je utiske nakon neizvesne utakmice. „Čestitao bih svojim saigračima na pametnoj igri. Pokazali smo da imamo kvalitet. Dve nedelje smo se spremali za ekipu TMF-a. Odlična borba, odlična podrška, to je pravi tim, to je Saobraćajni fakulteta“ rekao je vođa saobraćajaca.