Rudari od početka sezone uzeli stvari u svoje ruke

772

Košarkaši Rudarsko-geološkog fakutleta pobedili su košarkaše Poljoprivrednog fakulteta rezultatom 62:41 (20:8, 18:13, 16:10, 8:10) u okviru prvog kola Lige Univerziteta u Beogradu. Najraspoloženiji na meču bio je Popović sa 21 poenom i šest skokova, pratio ga je Bogdanović sa 18 poena, pet asistencija i isto toliko ukradenih.

Od početka meča rudari su uspostavili svoj ritam igre. Bogdanović je bio dirigent na terenu, u napadu kao i u odbrani. Nakon prvih poena Popovića i Anušića, Bogdanović je uspeo tri puta za redom da ukrade loptu protivniku i da iznudi tehničku grešku nakon treće ukradene (12:5). Na strani Poljoprivrednog fakulteta, ekipa je bila oslabljena i sa manje igrača, što se odrazilo na početak utakmice i sam rezultat. Do kraja četvrtine su samo još Veličković i Hršak bili precizni, u prodoru i jednom sa linije za slobodna bacanja (20:8).

Druga četvrtina je bila najbolja za momke sa Poljoprivrednog fakulteta. Brzim izmenama su uspeli da se održe u utakmici i donekle pariraju rudarima. Veličković je bio precizan pri šutu za dva poena, nakon čega je ubrzo Mitić pogodio šut za tri poena, dok je Opačić bio dva puta precizan sa linije 6,75m. (24:19). Popović je predvodio rudare u ovoj četvrtini sa ukupno devet poena, dok je Bogdanović imao jedno atraktivno zakucavanje iz kontranapada (38:21).

42 Brajović D. 14 Božović L.

Košarkaši Rudarsko-geološkog fakulteta su konstatno povećavali prednost svoje ekipe, krasila ih je čvrsta odbrana sa dosta ukradenih lopti i borbom pod obručom. U trećoj četvrtini se razigrao i Anušić i uspešno vezao 5 poena, dok su Popvić i Bogdanović bili sigurni u napadu pri prodoru. Poljoprivrednici su se držali koliko su mogli, umor ih je stigao. Opačić je pogodio šut za tri poena, Hršak je vezao 4 poena, dva sa linije slobodnih bacanja i jedan šut sa poludistance, a Veličković je dodao faul koš (54:31).

Tempo igre u četvrtoj četvrtini je opao, rudari su se malo opustili, i pokušavali da budu kreativni sa dodavanjima, dok su se poljoprivrednici i dalje trudili da smanje razliku. Brajović je imao najviše poena u ovoj četvrtini, pogodivši šut za tri i dva poena, Anušić je dodao još jednu trojku. Hršak i Todorović su dodali po tri poena, dok su Mitić i Božović dodali po dva za konačan rezultat na utakmici (62:41).