RGF siguran protiv Filološkog

488

Košarkaši Rudarsko-geološkog fakulteta savladali su košarkaše Filoloskog fakulteta rezultatom 49:35 (18:13, 9:13, 14:4, 8:5) u utakmici drugog kola Druge univerzitetske lige. Odličnom igrom u trećoj deonici georudari stigli su do sigurne prednosti i uspeli da je očuvaju do kraja utakmice.

Posle nesigurnog starta i neiskorišćenih napada na obe strane, raspucale su se obe ekipe. U redovima RGF-a glavni je bio Perišić, koji je pogađao sa polu-distance, dok su poeni kog filologa bili raspoređeni na Krimarevića, Veskovića i Lazarevića. Samo minut pre odlaska na odmor videli smo pravi trojkaški obracun. Najpre je Košanin bio precizan sa linije 6.75 i doneo prednost Filološkom (12:10). Uzvratio je Todorović, pa Košanin jos jednom, da bi konačan rezultat u ovoj deonici postavio Milekić (18:13).

12782047_541471692690606_801337311_n

Nastavak igre doneo je novu trojku Košanina, ali i pad u igri RGF-a. Pogodio je Milekić za dva poena i prednost RGF-a od 27:18, nakon čega je usledio tajm-aut Filološkog. Poenima Košanina i Krimarevića uspeli su filolozi da se približe na samo tri poena zaostatka (24:27). Dobrom igrom u odbrani uspeli su da zaustave napade georudara i dobiju ovu četvrtinu. Rezultat na kraju drugog dela igre glasio je 27:26 u korist košarkaša RGF-a.

Ukradene lopte 4 2

U trećem kvartalu viđena je potpuno drugacija slika. Poenima Perišića i Andrejevića košarkaši RGF-a su povećali vođstvo, a čvrstom odbranom zaustavili napade protivnika. Pokušavali su filolozi šutevima sa polu-distance da dođu do poena, ali nisu bili mirne ruke. Tek pred kraj treće četvrtine stigli su do prvih poena, precizan je bio Djekić. Trojkom Milekića georudari su stigli do dvocifrene prednosti 41:30, čime je i završen treći period.

12784771_541473609357081_800919810_n

Popustila je koncentracija obe ekipe u nastavku. Viđeno je mnogo nerezonskih šuteva na obe strane. Citavih cetiri minuta je trebalo da vidimo prve poene u poslednjoj deonici. Precizan je bio Đekić iz ekipe Filološkog, a minut kasnije pogodili su i georudari. Andrejević je bio precizan sa polu-distance. Sutirali su košarkaši RGF-a sa svih pozicija, ali nisu uspevali da dođu do veće prednosti. Rezultat na kraju utakmice glasio je 49:35 u korist Rudarsko-geološkog fakulteta.