Mašinski fakultet savladao FON u neizvesnoj završnici

984

Košarkašice Mašinskog fakulteta trijumfovale su nad Fakultetom organizacionih nauka rezultatom 39:34 (18:8, 2:9, 8:9, 11:8) u okviru četvrtog kola Lige Univerziteta u Beogradu. Prednost koju su devojke sa Mašinskog fakulteta napravile u prvoj četvrtini bila je krucijalna za ostatak susreta. Marija Drakulić i Sofija Vasiljević bile su najbolje u redovima Mašinskog fakulteta. Drakulićeva je postigla 18 poena i imala dve blokade, dok je Vasiljevićeva umalo došla do “dabl-dabl” učinka, 12 poena uz 9 asistencija. Miljana Nikolić je za FON postigla osam poena (2/3 za tri).

Oba tima ušla su u meč poenterski raspoloženo. Do rezultata 6:6 igralo se koš za koš. Pogađale su Jovičićeva sa niskog posta i Drakulićeva posle kontranapada za Mašinski fakultet, dok je za FON 6 poena dodala Lazićeva. Jedan od ključnih momenata, ne samo prve četvrtine već i celog susreta, bila je serija košarkašica Mašinskog fakulteta od 8:0. U centru napada bila je Drakulićeva dok je Vasiljevićeva delila lopte po terenu i rezultat je nakon tri koša Drakulićeve glasio 14:6. Tajm-autom su pokušale da konsoliduju redove košarkašice Fakulteta organizacionih nauka. Na kratak predah otišlo se, ipak, prednošću Mašinskog fakulteta 18:8.

Nakon odlične prve četvrtine i čak 18 postignutih poena, usledio je pad koncentracije Mašinskog fakulteta, jer su u ovoj deonici košarkašice postigle samo dva poena. Za to vreme uspele su devojke sa FON-a skoro da anuliraju prednost protivnica. Vasovićeva i Stojanovićeva odigrale su čvrstu odbranu pod obručem i imale su po jednu blokadu. Nikolićeva je bila uspešna na drugoj strani terena i sa pogotkom van linije 6,75 metara, kao i solo-prodorom smanjila je rezultat na 18:13. Nije pomogao ni tajm-aut ekipi Mašinskog fakulteta jer je Ranđelovićeva ubacila dva koša zaredom. Na poluvreme se otišlo prednošću ekipe Mašinskog fakulteta 20:17.

15 Vasović M.

U nastavku okršaja bilo je još neizvesnije, ekipe su se smenjivale u vođstvu. Izjednačenje je usledilo nakon šuta sa distance Dedićeve, 20:20. Glišićeva, Drakulićeva i Jovičićeva uspevale su da dođu prodorima do linije slobodnih bacanja i da rezultatski suficit drže na svojoj strani. Dva minuta do kraja treće četvrtine ekipa iz Jove Ilića 154 došla je do prvog vođstva na meču. Na asistenciju Nikolićeve poentirala je Dedićeva za 25:26. Vasiljevićeva je uspela da se probije do koša u dva navrata, dok je Drakulićeva blokadom dala potrebnu energiju svom timu da na pauzu odu prednošću od 28:26.

Poslednja deonica protekla je u “znaku” Vasiljevićeve. Osim košgeterskog učinka, svojim asistencijama uticala je na igru Mašinskog fakulteta. Nakon nekoliko njenih poteza, kao i poena Jovičićeve rezultat je glasio 35:28, što je bila najveća prednost nakon +10 u prvoj četvrtini. Poslednja tri minuta bila su neizvesna, utakmica je mogla da ode u oba pravca. Nikolićeva je pogodila drugu trojku na meču i smanjila na 35:31. Drakulićeva je bila aktivna na obe strane parketa, nakon blokade upisala je nova dva poena na dodavanje Vasiljevićeve. FON je uspeo još jednom da se “digne iz mrtvih” i novom trojkom, ovog puta Stojanovićeve, vratile su se u potpunosti u ovaj duel. Rezultat je minut pred kraj glasio 37:34. Promašaj Dedićeve van linije 6,75 metara pokupila je Rosićeva, a u sledećem napadu iskoristila Vasiljevićeva koja je pogodivši ključna slobodna bacanja rešila pitanje pobednika. Konačan rezultat bio je 39:34 za košarkašice Mašinskog fakulteta.

Heroj utakmice plejmejker ekipe Mašinskog fakulteta, Sofija Vasiljević istakla je da ova pobeda nije isključivo njen uticaj, već i njenog tima. “Čestitala bih prvo protivnicama na fer i korektnoj igri i mom timu na pobedi. Ovo nije samo moj trijumf, već i mojih saigračica. Ispoštovale smo dogovor iz svlačionice i nastavljamo dalje. Probaćemo da stignemo do finala”, izjavila je Vasiljevićeva.