Mašinkama bronza, FASPER promašio medalju

365

Ekipa Mašinskog fakulteta pobedila je futsalerke sa Fakulteta za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju (FASPER) sa 2:0 (0:0) u meču za treće mesto i tako osvojila bronzu u ovogodišnjem izdanju Prve lige u futsalu za studentkinje.

Arežina

Prve su pripretile devojke sa FASPER-a, Mašinke su pogrešile u predaji lopte pa je Abrlić osvojila loptu, prošla po strani i šutirala, ali je lopta ipak otišla pored gola. Mašinke su uzvratile preko Kostićeve, koja je posle prodora šutirala pravo u golmana FASPER-a Štaku, koja je odbila loptu. Arežina je natrčala na odbijenu loptu iz drugog plana, ali je lopta preletela preko gola.

Sledeću priliku za FASPER je opet kreirala Abrlić, koja je poslala dug lob pas ka Mitrović. Lopta je preletela odbranu, ali je golmanka Mašinca Bugarinović ipak uspela prva da dođe do lopte. FASPER je nastavio da pritiska, opet je Mitrović bila u prilici kada je posle loše izvedenog auta Mašinca došla do lopte. Fintirala je, izbacila svoju čuvarku, ali joj je lopta pobegla u aut tako da je gol Mašinca ostao siguran.

Ubrzo je stigla kazna za promašene šanse FASPER-a. Jelena Polić je dobila loptu sa leve strane i preciznim šutem savladala Štaku, posle čega su FASPER-ke odmah zatražile minut odmora.

Tajm aut ništa nije promenio, i u ovom delu meča se sve rešilo. Mašinac je dugo zadržavao loptu u posedu, Jovana Polić i Maja Ljiljak su odigrale dupli pas, nakon koga je Jovana Polić uputila šut i gornji desni ugao gola FASPER-a. Štaka je uspela da interveniše, ali je udarac bio prejak i na semaforu je pisalo 2:0.

FASPER je ponovo krenuo u napad i opet je Mitrović bila u šansi. Dobro se zagradila posle auta, primila loptu, ali ipak nije uspela da uputi kvalitetan udarac ka protivničkom golu jer joj je protivnička igračica bila za petama.

Devojke sa Mašinskog fakulteta su još u prvom poluvremenu imale šansu da stave tačku na ovaj meč. Jelena Polić je bila sama u kontri, ali je šutirala sa sedam metara, iako je imala još praznog prostora ispred sebe. Štaka je uspela da odbrani, a u nastavku akcije Mašinke nisu uspele da ozbiljnije priprete.  Sa druge strane Mitrović je pokušavala sve ne bi li svoju ekipu vratila u igru. Pred kraj prvog poluvremena uspela je da prođe između dve čuvarke i uputi opasan šut, ali je Bugarinović bila na visini zadatka. Mitrović se do odmora još jednom našla u šansi, kada joj je Damnjanović uputila odličan pas posle koga je golmanka Mašinca ostala na zemlji. Na gol liniji je tada bila samo jedna futsalerka Mašinskog fakulteta, ali je ona uspela da odbije pokušaj Mitrovićeve. Lopta je došla do Kostićeve koja je prošla po desnoj strani i umesto šuta uputila centaršut koji je završio u gol autu.

U drugom poluvremenu videli smo mirniju igru. FASPER-ke su se umorile od mnogobrojnih pokušaja u prvom delu igre, dok su Mašinke nastojale da umire igru i sačuvaju svoju prednost. Ipak ni drugi deo igre nije protekao bez uzbuđenja, a prvu šansu za gol imala je ekipa Mašinca kada je šutirala Kostićeva. Golmanka FASPER-a je odbila loptu do Aleksić, koja nije bila precizna u nastavku akcije.

Kao i na početku prvog poluvremena, na startu drugog opasne napade FASPER-a pokretala je Abrlić. Ona je dugim pasom pronašla Damnjanović, koja se umesto šuta odlučila za dodavanje koje je bilo neprecizno i tako je propala još  jedna šansa FASPER-ki. Damnjanović se posle nekoliko minuta još jednom našla u šansi, ovaj put sama ispred gola, ali je Bugarinović uspela da joj se baci u noge i oduzme joj loptu.

Poslednje dve šanse za povratak u igru gubitničke ekipe propustila je Mitrović. Prvo se sjajnim driblingom oslobodila protivničkih igračica, ali je Bugarinović uspela da je zaustavi u poslednjem trenutku, dok je u jednom od poslednjih napada svoje ekipe uputila odličan šut ka golu Mašinca, ali nije uspela da konačno postigne gol.

Poslednju šansu na meču imale su Mašinke, preko Jelene Polić. Devetka mašinca je istrčala kontru, ali uprkos tome što su dve futsalerke Mašinca ispred sebe imale samo golmanku FASPER-a rezultat je ostao isti.

Iz tabora FASPER-a su najavili borbu za medalju sledeće sezone i istakli da su ih ovaj put koštale promašene šanse.

„One su dale golove iz svojih šansi, mi smo naše promašile. Šta da se radi, i to je sport. Sledeće godine se naravno nadamo medalji“.

Jelena Polić, strelac prvog gola

„S obzirom da je ovo prvi put u istoriji našeg fakulteta da ženska ekipa u futsalu napravi ovakav rezultat mi smo stvarno zadovoljne, a naravno krivo nam je jer mislimo da smo imale kvaliteta da igramo finale što mislim da smo pokazale svojim igrama i rekordom lige u pobedi od 22:0. Ovo je bila dinamična utakmica, i mi i protivnici smo pružili svoj maksimum i drago nam je da je prevladao fer plej. Bitno nam je da smo uzeli medalju,nadamo se da ćemo sledeće godine biti još bolje.“

Prethodni tekstFSFV ubedljivo do zlata
Naredni tekstFilološki fakultet- Šamionke bez poraza!
Zdravo ja sam Nikola i velika mi je želja da se bavim sportskim novinarstvom. Prvenstveno mi je to cilj da bih svoju najveću ljubav – praćenje sporta „opravdao“ i hobi pretvorio u profesiju. Više od svega na svetu volim košarku, pratim i fudbal a radom u Sportindeksu posebno sam zavoleo rukomet. Pišite na nikola.lalović@sportindeks.rs .Moji tekstovi