Mašinci napadaju prvo mesto u grupi

547

Košarkaši Mašinskog fakulteta su pobedili košarkaše sa Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja rezultatom 73:58 (10:22, 18:10, 20:10, 25:16) u okviru trećeg kola Lige Univerziteta u Beogradu. Najbolji strelac na ovom meču bio je Todorović sa 23 poena i 6 skokova, a u protivničkom taboru se izdvojio Karanović sa 21 poenom.

Momci sa FSFV-a započeli su meč agresivno i bez imalo pardona. Ranu prednost su ostvarili dobrom odbranom i uspeli da je održe do kraja četvrtine. Karanović je vodio svoju ekipu sa devet poena i čvrstom igrom ispod obruča, pratio ga je Vukosavljević sa sedam poena, dok su se mašinci uigravali tokom cele prve četvrtine i rezultatski zaostali (22:10).

U drugoj četvrtini se ritam igre promenio. Mašinci su počeli slobodnije da igraju, pogađali su otvorene šuteve i zategli su redove u odbrani (22:17). Marković je uspešno pronalazio svoje slobodne saigrače u pravim momentima i tako su prebacili ritam utakmice na njihovu stranu. Todorović i Vereš su bili lideri u ovoj četvrti što se tiče poena. Na strani FSFV-a, Vukosavljević i Karanović su zajedno vodili svoju ekipu, sa po četiri poena obojica, dok je Milićević dodao i svoja dva. Za mašinac je uz zvuk sirene Smiljanjić uspeo da pogodi šut za tri poena, pa su na pauzu otišli sa samo četiri poena razlike (32:28).

91 Bojović P.

Treću četvrtinu su momci sa Mašinskog fakulteta otvorili tako što su prvih šest šuteva pogodili i preuzeli vođstvo na utakmici. Todorović je doprineo sa osam poena, Vereš, Marković i Vejnović su dodali po dva poena (42:35). Ekipa FSFV-a je uspela da se održi u ovoj četvrtini čvrstom igrom ispod koša, što ih je krasilo tokom cele utakmice. Iako im je brojnost bila manja od protivnika, dobro su se držali sa pritiskom u odbrani i održali su svežinu ekipe koliko su mogli (51:42).

Poslednju četvrtinu su difovci otvorili na isti način kao i mašinci prethodnu, samo sa dva pogođena šuta manje. Uspeli su da se rezultatski približe, a za to su Vukosavljević i Karanović opet bili zaslužni sa postignuta četiri, odnosno tri poena (55:52). Ekipa Mašinskog fakulteta je uspela u pravim momentima da se odupre pritisku košarkaša FSFV-a. Todorović je u ključnim momentima bio precizan pod košem i uspeo da jednom prilikom postigne faul koš koji je dodatno odvojio mašince od difovaca rezultatski (65:52). Utakmica je bila rešena na 2 minuta do kraja utakmice. Mašinac je napravio razliku i difovci nisu imali priliku da ih sustignu. Meč se završio sa pobedom Mašinskog fakulteta rezultatom (73:58).

Igrač utakmice Todorović Minja je izrazio zadovoljstvo pobedom nad ekipom FSFV-a, pohvalio je dobru odbranu svoje ekipe i dodao da do kraja očekuju najbolje rezultate kao i prvo mesto u grupi. “Idemo na pobedu u obe utakmice do kraja grupne faze, pa ćemo videti za dalji nastavak lige”, izjavio je Todorović.