Košarka: Finalni vikend SUUB-a

480

Za vikend će se odigrati utakmice finala i susreta za treće mesto u muškoj i ženskoj konkurenciji Lige Univerziteta u Beogradu. Ekipe će „ukrstiti koplja“ na terenu hale „Radivoj Korać“.

Svi mečevi igraju se u subotu. Program otvara okršaj između košarkašica Farmaceutskog i Mašinskog fakulteta.  Ova dva tima koja su se pre plej-ofa nalazila na trećoj, odnosno četvrtoj poziciji već su igrali jednom ove sezone i pobednice su bile devojke sa Farmacije. Ko će osvojiti bronzanu medalju saznaje se od 15h. Momci svoju utakmicu za treću poziciju igraju od 16 časova i 30 minuta. FSFV je propustio šansu da se nađe u borbi za najviše postolje izgubivši pola koša razlike protiv Mašinskog fakulteta. Njihov protivnik biće ekipa Građevinskog fakulteta koja je u polufinalu izgubila od ekipe FON-a i time doživela prvi poraz ove sezone. Medicinski fakultet i ETF susreću se u finalu devojaka od 18 časova i 30 minuta. Dva najbolja tima ove sezone odigraće još jednu utakmicu. U prethodnoj,  slavila je Medicina 21 poenom razlike. Medicina je do finala stigla preko Mašinskog fakulteta trijumfovavši 48:46, dok je Elektrotehnički fakultet nakon produžetaka bio bolji od Farmaceutskog fakulteta. U muškoj kategoriji termin od 20h rezervisan je za finalni dvoboj između FON-a i Mašinskog fakulteta. Prošlogodišnji prvak Fakultet organizacionih nauka nema poraz ove sezone i braniće titulu protiv Mašinaca koji u prethodnih 6 utakmica imaju 6 pobeda.

Kompletan raspored:

Subota 17.04.2021.

15:00 – treće mesto (D) – Farmaceutski fakultet – Mašinski fakultet

16:30 – treće mesto (M) – Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja – Građevinski fakultet

18:30 – finale (D) – Medicinski fakultet – Elektrotehnički fakultet

20:00 – finale (M) – Fakultet organizacionih nauka – Mašinski fakultet

Mesto odgigravanja: Hala „Radivoj Korać“, Zdravka Čelara 12