Kas Valkira po Božilovićevim notama. FMU iznenadio FON!

615

Futsaleri Fakulteta muzičke umetnosti priredili su iznenađenje i u prvom kolu kupa studenata Beograda savladali favorizovani Fakultet organizacionih nauka sa 5:4. Utakmicu je obeležio Vuk Božilović koji je širokom lepezom vanserijskih poteza ostavio najbolji utisak na ovom susretu.

Nije prošao ni minut od početka meča, a Božilović je jednim potezom, loptom „ispod zemlje“, raštimovao odbranu FON-a i sa golom spojio Jovanovića koji je uz pomoć jednog od protivničkih igrača uspeo da loptu smesti u mrežu za 1:0. Nije se mnogo čekalo na ono što se ispostavilo potezom utakmice. Trenutak inspiracije i momenat ingenioznosti. Imao je Božilović loptu na svojoj polovini, gurnuo je još par koraka i kada je izgledalo da će pokušati da uposli zahuhtalog Jovanovića, usledila je magija dostojna najvećih majstora igre na petoparcu. Savršen lob sa centra igrališta koji je ostavio bez daha sve prisutne. Genijalno, maestralno, božanstveno. FON je uspeo da se trgne i nakon par minuta je preko Šamšala uspeo da smanji rezultat na 1:2. Preuzeo je FON nakon toga inicijativu, ali se ona ispostavila jalovom pošto nisu uspevali da dođu do izglednijih šansi. Par pokušaja sa distance je golman FMU-a Đorđević lako odbranio. Sa druge strane, raspoloženi futsaleri FMU-a su svoje prilike znali da iskoriste. Nakon duplog pasa na petoparcu, Božilović je na asistenciju Todorovića rutinski pogodio za prednost od 3:1. Nestvarno je kao je u tim trenucima igrao Blažinović. Nastavio je da diktira tempo svog tima, deli „lopte sa očima“. Podsetio je na one lenje majstore koji drže sve tajne futsala u malom prstu. Delovalo je kao da u desnom stopalu čuva sve Vagnerove opere. Nastavili su međutim Fonovci da pritiskaju i da traže rupu u odbrani FMU-a. Jedna takva rupa ukazala se između nogu golmana Đorđevića koji je morao bolje da reaguje nakon šuta Veličkovića čijim golom se na odmor otišlo sa 2:4.

Marković Bojan

U drugom poluvremenu ista slika. FON je očajnički pokušavao da razbije defanzivni bedem FMU-a koji je čekao svoju šansu iz kontranapada. Kako je vreme proticalo igrači iz Ulice kralja Milana su gubili snagu i dozvoljavali sve više prilika FON-u koji je na ozbiljne muke stavljao golmana Đorđevića. Nakon jednog u nizu silovitih napada FON-a, uz dosta gužve i pravog rikošeta posle Šamšalovog šuta, lopta je završila u mreži i rezultat je iznosio 3:4. Krenuli su igrači FON-a u tim trenucima na sve ili ništa što je uzrokovalo nekoliko kontri koje FMU nije iskoristio iako su pozicije bile veoma izgledne. Kazna za promašaje je stigla u vidu rezantnog udarca Veličkovića koji je izjednačio rezultat na 4:4. Božilović je tada odlučio da stane na loptu konsoliduje ekipu. Kako je dirigovao igrom svog tima, verovatno bi mu pozavideo i Zubin Mehta da je kojim slučajem svratio u Bulevar vojvode Mišića 24. Podsetio je u tim trenucima nonšalantnošću, prefinjenom tehnikom i zanesenošću na Jarija Litmanena iz najboljih dana. Ne treba, međutim, zaboraviti na njegove saigrače koji su svirali isto kako je on dirigovao- Virtuozno! Uspeli su nakon primljenog četvrtog gola da se trgnu igrači FMU-a i da izvuku faul koji je značio kazneni udarac na oko minut do kraja utakmice. Odgovornost je preuzeo Horvag i pogodio za vođstvo od 5:4. Uveo je FON i petog igrača u fazu napada, ali nije bilo dovoljno vremena za novo izjednačenje pa je FMU odneo iznenađujuću, ali zasluženu pobedu.

Desetka FMU-a, Vuk Božilović, bio je zadovoljan pobedom nad jednim od favorita za osvajanje ovog takmičenja. „U nastavku takmičenja ne očekujem ništa. Mi igramo i zabavljamo se. Mi smo muzičari, tako da nama ne predstavlja problem da izgubimo“, dodao je za naš sajt Božilović.

Prethodni tekstGlendža i Dodić doneli FPN-u finale SUUB lige!