Građevinari zazidali drugo mesto

410

U poslednjem, vanrednom, kolu Lige Univerziteta u Beogradu, odbojkaši Građevinskog fakulteta su u borbi za drugo mesto grupe B savladali Filozofski fakultet u dva seta – 2:0 (25:19, 25:21). U timu Građevinskog fakulteta najviše se istakao Stefan Šoškić sa 11 poena, dok je najefikasniji u redovima filozofa bio Aleksandar Vidović sa devet.

Građevinari su dobro otvorili meč i na početku došli do prednosti poenima Šoškića i as servisom Dimitrijevića (8:5). Filozofe su u igri držali, pre svega, kapiten Glišić i Vidović koji ovu utakmicu nije igrao na svojoj poziciji, pošto je njegova ekipa bila oslabljena za nekoliko bitnih igrača. Građevinski fakultet je uspešno odbijao napade i pokušaje protivnika da se približe i probaju da uhvate priključak u kasnijoj fazi seta, a tome je dosta doprineo i srednji bloker Petković, koji je predstavljao veliku prepreku na sredini mreže i sa blokom povisio na 22:14. Šoškić je preciznim napadom iz prednje linije mirno priveo prvi set kraju u korist svog tima – 25:19.

69 Lazar Angelov

Filozofi su bili svesni da im za drugo mesto u grupi treba osvojen set iz ove utakmice i želeli su da ga osiguraju. Poenima Petkovića uspeli su da naprave razliku (14:9) i povećaju sebi šanse za tako nešto. Odolevao je Filozofski fakultet sve to polovine seta, kada su na čeonu liniju stali Šoškić, a zatim i Dimitrijević i as servisima poravnali rezultat na semaforu i najavili dramatičnu završnicu (17:17). Glišić je uzvratio istom merom i omogućio svom timu prednost na 20:18. Od tog trenutka filozofi su napravili čak sedam grešaka iz igre i direktno poklonili pobedu, ali i drugo mesto grupe B građevinarima – 25:21.

Kapiten Građevinskog fakulteta, Petar Delčev, bio je zadovoljan prikazanom igrom svojih saigrača: „Pozitivni su utisci nakon utakmice, drago mi je zbog pobede, videlo se na terenu da su obe ekipe bile oslabljene, ali nama je najbitnije da smo trijumfalno završili grupnu fazu. Čestitao bih protivniku na fer igri, a mi se nadamo da ćemo imati sreće na žrebu i da ćemo u eliminacionoj fazi napraviti što veći uspeh“, izjavio je Delčev.