FASPER-u neizvesna završnica, Jakšić promašila za produžetak

346

Košarkašice sa Fakulteta za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju (FASPER) savladale su koleginice sa Fakulteta političkih nauka (FPN) 20:18 (7:3; 9:10; 12:13; 20:18).

Ukradene lopte 0 2
Utakmica je počela promašajima, a Jakšić je donela početnu prednost devojkama sa Voždovca pogotkom sa linije slobodnih bacanja. Posle početnih poena FPN-ovke je stao šut, promašile su naredna četiri šuta za dva poena i FASPER je to iskoristio. Marina Mitrović i Dušica Glintić donele su FASPER-u prednost od 6 poena, ali je Mina Milanović uspela da na samom kraju prve četvrtine postigne prve poene za FPN iz igre.
[/su_spoiler]

U drugoj četvrtini videli smo potpuno drugačiu situaciju. FASPER je dobro počeo i postigao prve poene, ali je onda ušao u seriju promašaja.  Za to vreme FPN-ovke su odigrale mnogo bolje u napadu i do poluvremena su prešle  u minimalno vođstvo.

Pred poslednjih deset minuta u kojima je viđena uzbudljiva borba odigrano je loših deset minuta košarke, u trećoj četvrtini rezultat je bio 3:3. Trojka Dunje Vasić u poslednjoj deonici donela je prednost FPN-u, ali su Voždovčanke posle toga potpuno stale  u napadu. Marina Mitrović je bila nerešiva enigma za njih, pa je sa svojih pet poena donela prednost FASPER-u. U poslednjem napadu Tijana Jakšić je ostala sama na desnoj strani, šutirala je za dva poena, međutim bila je neprecizna. Da je pogodila FPN bi izborio produžetak i priliku da upiše drugu uzastopnu pobedu u ovogodišnjem takmičenju.

FASPER je došao do još jedne pobede pre svega nošem odličnom igrom Marine Mitrović  koja je postigla devet od 20 poena svog tima. U poraženoj ekipi istakla se Dunja Vasić koja je imala poen manje.

Prethodni tekstBezbednost jača od matematičara
Naredni tekstU najavi nove sezone FTN pobedio DIF
Zdravo ja sam Nikola i velika mi je želja da se bavim sportskim novinarstvom. Prvenstveno mi je to cilj da bih svoju najveću ljubav – praćenje sporta „opravdao“ i hobi pretvorio u profesiju. Više od svega na svetu volim košarku, pratim i fudbal a radom u Sportindeksu posebno sam zavoleo rukomet. Pišite na nikola.lalović@sportindeks.rs .Moji tekstovi