Fakultet sporta ponovo odigrao za 9

248

Nakon što smo odgledali emisiju posvećenu kamenom dobu i tome kako je nastala vatra, mogli smo da prisustvujemo utakmici koja razbija stereotipe i makar malo ispravlja sliku srpskog sporta. U hali Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja, odigrana je utakmica prve futsal lige za studentkinje u kojoj je domaći FSFV savladao Arhitektonski fakultet rezultatom 9:0.

Izgarević

Od samog starta utakmice znalo se da neće postojati rezultatske neizvesnosti, jer legija profesionalki sa Fakulteta sporta sigurno gazi, dok se ekipa Arhitektonskog tek uhodava u čitav sistem. U viktorijama koje su se igrale na polovine Arhitekture, devojke sa DIF-a su pokazale svu raskoš. Đuričić, Trišić i ostale su se igrale pred golom protivnica i brzo je krenula kiša golova. Krenula je Vukmanovićeva, a nastavile su Drezga i pomenuta Đuričićeva. Iskorišćavale su jednostavne akcije u kojima su ostajale gotovo same sa golmanom. Arhitektura je tu i tamo imala po neki kontranapad, ali DIF-ovke nisu dozvolile da kod kuće puste niti jedan gol. Poluvreme je rezultatski privela kraju Andrijana Trišić šutem sa desetak metara.

U drugom poluvremenu smo videli neka nova lica na terenu, Jekićeva je nastavila seriju golova. Još jednu bombu je bacila A reprezentativka Trišićeva, da bi u nastavku susreta Đuričićeva kompletirala het-trik sa još dva gola, između kojih he precizna bila i Mijatovićeva. Na kraju, Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja 9:0 Arhitektonski fakultet.

Prethodni tekstIKT i TMF podelili bodove
Naredni tekstDIF izbacio Policiju iz trke za polufinale
Apsolvent psihologije na Filozofskom fakultetu u Beogradu. Sportsko novinarstvo mi je hobi već par godina i od osnivanja sajta sam u Sportindeksu. Dišem za fudbal, navijam za dobru igru i puno golova (zvanično), a strani su mi samo borilački i auto-moto sportovi. Slobodno možete da mi se obratite na mail nenad.ruzic@sportindeks.rs, rado ću vam odgovoriti. Sportski pozdrav.Moji tekstovi