ETF nadigrao Biološki fakultet

1119

Košarkaši Elektrotehničkog fakulteta savladali su kolege sa Biološkog fakulteta rezultatom 65:53 (16:10, 15:15, 17:16, 17:12) u okviru desetog kola Lige Univerziteta u Beogradu. Meč je odigran u hali Radivoj Korać.

ETF je u uvodnim minutima insistirao na unutrašnjoj igri i prodorima koji su im doneli načelnu prednost od 7:2. Ristić je pogađao nakon prodora, a Jablan je krunisao lepu akciju. Poštić je uzvratio šutevima sa vrha kapice, a nadovezao se Džebrić pogođenom trojkom (7:7). Već u prvoj četvrtini je ekipa ETF-a pokupila pet ofanzivnih skokova koji su omogućili Perkoviću da sa sedam vezanih poena obezbedi pristojnu prednost. Hutem je svojom prvom trojkom smanjio zaostatak na 16:10.

Poštić i Džebrić su nastavili u istom ritmu I prodorima uspeli da izjednače rezultat (16:16). Perković je na drugoj strani pogodio trojku sa osam metara što je motivisalo njegove saigrače koji su zaigrali bolju odbranu. Agresivan pristup, na ivici faula, doneo im je mnogo otvorenog parketa koji su znalački koristili. Vulić je pogadjao iz kontri, a Čubrilo koristio promašaje svojih saigrača i prednost je naraslana plus deset (27:17). Hutem i Poštić su trojkama smanjili na minus četiri, ali je Perković imao spreman odgovor u vidu dve istrčane kontre. Radoš je uspeo da smanji rezultat na dostižnih minus šest (31:25).

18 Vulić M.             29 Đuković A.
              88 Marinković M.             12 Poštić O.
              99 Čubrilo J.
Na početku drugog poluvremena igralo se koš za koš čime je ekipa ETF-a održavala prednost stečenu u prvom poluvremenu. Borila se ekipa Biološkog fakulteta uprkos skraćenoj klupi i sve do pet minuta pred kraj trećeg kvartala je disala za vratom favorizovanom protivniku. Perković je onda pogodio  još jednu daleku trojku, uvećao prednost na plus devet, a igra biologa se nakon toga potpuno raspala (38:29). Nisu imali odgovor na akcije kojima se otvarao prostor u reketu za lake poene Marinkovića i Čubrila. Poštić je održavao svoju ekipu u igri dalekometnim hicima, ali su ti napadi odbijeni Čubrilovim poentiranjima nakon ofanzivnih skokova (48:34). Uspeli su biolozi da se trgnu preko Džebrića i Hutema, te se u poslednju deonicu ušlo rezultatom 48:41.

Blokade 1 1

Ekipa Biološkog fakulteta nije imala snage za potpuni preokret. ETF je napravio seriju 11:3 i protivnicima nije dozvolio nijedan poen iz igre u tom periodu (59:44). Marinković i Mićović su kažnjavali greške u organizaciji igre biologa i ukradene lopte pretvarali u poene. Perković je jošjednom uzeo stvari u svoje ruke na isteku poslednje četvrtine i obezbedio svojoj ekipi sigurnu prednost. Poštić iz prodora i Džebrić nakon slobodnih bacanja su postavili konačan rezultat 65:53.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Perković sa 25 poena. Kod poraženih se istakao Poštić sa 19 recki kraj svog imena.

Nikola Perković sa ETF-a je posle pobede svog tima govorio o utakmici, kao i planovima za završnicu lige. “Sve u svemu, najbitnije je da smo zabeležili pobedu. Videlo se da i nama i njima nedostaje nekoliko igrača, tako da utakmica nije bilapreterano zanimljiva. Očekujem prvo mesto u grupi i nadamo se koraku više ove godine, odnosno osvajanju medalje”, izjavio je Perković.