Ekonomski fakultet nakon uzbudljive završnice u polufinalu!

267

Odbojkašice Ekonomskog fakulteta su u dva seta, 2:0 (25:18, 29:27), savladale Farmaceutski fakultet i tako se plasirale u polufinale plej-ofa Lige Univerziteta u Beogradu. Najefikasnija u redovima ekonomistkinja bila je Ksenija Perić sa 15 poena, a kod farmaceutkinja ta titula je pripala Tamari Ratković sa deset poena.

Ekonomski fakultet je stekao početnu prednost, pre svega zahvaljujući dobrim napadima iz zone četiri, kao i as servisu Tomićeve (7:3). Farmaceutkinje su pružale dobar otpor, ali su u bitnim momentima pravile greške iz igre i tako same sebi onemogućavale da naprave seriju i uhvate priključak (16:13). Perićeva je sa dva uzastopna asa povisila na 20:13. Ekonomski fakultet se u završnici opustio, ali je ponovo Perićeva bila u centru pažnje i sa dva poena, od čega jedan iz bloka, osvojila prvi set u korist svoje ekipe (25:18).

22 Aleksandra Urošević

Farmaceutski fakultet se nije predavao i u drugom setu zaigrao ofanzivnije gde je jakim servisima onemogućio protivnicama da sprovedu svoje napadačke misli u delo (2:3). Perićeva je povratila vođstvo ekonomistkinjama sa nova dva asa u nizu, ali je Simićeva imala spreman odgovor i serijom poena iz prednje linije dala šansu svom timu da meč odvede u treći set (7:9). Tamara Ratković, korektor Farmaceutskog fakulteta, je uspevala da probije blok sa druge strane mreže i postavi rezultat na 9:14. Devojke u plavoj garnituri su uzvratile istom merom i poenima Ilićeve i Bjelice najavile dramatičnu završnicu drugog perioda igre (19:15). Perićeva je sa „pajpa“ osvojila novi poen za Ekonomski fakultet, a na drugoj strani se Veličkovićeva pokazala kao pun pogodak nakon ulaska sa klupe i izjednačila na 21:21. Greškama protivnica, farmaceutkinje su stekle tri set lopte. Kada se činilo da će se igrati treći set, odbojkašice Farmacutskog fakulteta su počele da greše i poklonile egal Ekonomskom fakultetu pri rezultatu 25:25. Igralo se na razliku, ali je Bjelica iskoristila četvrtu meč loptu i ozvaničila prolaz Ekonomskog fakulteta među četiri najbolje ekipe Lige Univerziteta u Beogradu (29:27).

Kapiten Ekonomskog fakulteta, Jovana Radmilović, imala je razloga za zadovoljstvo nakon prolaza u polufinale: „Znamo se jako dobro sa odbojkašicama Farmaceutskog fakulteta i znale smo da utakmica neće biti laka, što se i obistinilo. U prvom setu smo ih uhvatile na fakor iznenađenja sa nekoliko novih igračica, tako da sam zadovoljna prikazanom igrom. Potrudićemo se da u polufinalu odigramo još bolje, kako bismo otišle u među dve najbolje ekipe“, izjavila je Radmilovićeva.