Dva rafala Savovića za overu prvog mesta

309

Poslednja utakmica Univerzitetske lige Srbije u futsalu, tačnije grupe koja je igrala u Novom Pazaru, bila je između domaćina Novog Pazara i ekipe Beograda. U rezultatski nebitnom meču bolji su bili Beograđani koji su slavili rezultatom 5:3.

BGKG

Umor ekipe Beograda i nedostatak takmičarskog motiva i jednih i drugih su sprečili sve gledaoce u hali Pendik u Novom Pazaru da gledaju uzbudljiviju utakmicu. Ali i ovako, utakmica je bila dostojna nivoa takmičenja.

Beograđani, tačnije Savović, su rafalnom paljbom oko 10. minuta meča pokazali da imaju nameru da pobede i ovu utakmicu. Prvo je, pomenuti Savović, poslao bombu iz slobodnog udarca u bliži ugao golmana Novog Pazara, da bi isti igrač samo minut kasnije dobro reagovao posle kornera Miluna i u 10. minutu je rezultat bio već 2:0 za goste.

Pet minuta kasnije prednost je već bila 3:0 za Beograđane. Ovoga puta je Petrov sjajno reagovao lobovavši istrčalog golmana Pazara.

U poslednjem minutu poluvremena, baš kao i u meču protiv Kragujevca, Pazarci smanjuju prednost. Loše izvedena lopta golmana Beograda Kutlešića je došla samo do Bazdara kome nije bilo teško da pogodi mrežu nespremnog golmana gostiju. Na poluvremenu je rezultat bio 3:1.

U drugom poluvremenu su domaći krenuli mnogo agresivnije jer nisu želeli da razočaraju publiku i da ne osvoje nijedan bod.

U 33. minutu meča videli smo dobar dupli pas igrača iz Novog Pazara. Kapiten Pazara Vatić je dodao loptu Markoviću, koji mu je bacio dobru povratnu loptu i Vatić kapitenski daje veštačko disanje svojim saigračima. Samo jedan gol razlike, tačnije 2:3 za Beograd.

Posle perioda igra koji je protekao bez prevelikih uzbuđenja, ponovo rafalna paljba Savovića.

Prvo je u 42. minutu upotpunio svoj het-trik šutom sa 8 metara u suprotan ugao golmana domaćih, nakon sjajnog pasa Miluna. Novi Pazar 2, Beograd 4.

U istom minutu još jedan gol Savovića. Novi Pazar je izveo korner, ali u kaznenom prostoru se najbolje snalazi Matijević koji je povukao kontru svog tima po levoj strani, dobacio je do Petrova koji sjajno upošljava pravog junaka susreta Savovića. Lopta pod prečku nemoćnog golmana Pazara za overu pobede.

Do kraja meča, ekipa domaćina je uspela samo da umanji prednost Beograda. Milun je pogrešio, lopta je došla do Mujkovića koji postavlja konačan rezultat – Novi Pazar-Beograd 3:5.

Finale Univerzitetske lige igra se 8. maja u kući fudbala u Staroj Pazovi, gde će pored Beograda nastupiti ekipa Univerziteta u Nišu. Vidimo se!

Nenad Ružić

DSCN3276

Prethodni tekstNišta bez Matijevića
Naredni tekstBeST, Dan drugi – zaplet i kulminacija
Apsolvent psihologije na Filozofskom fakultetu u Beogradu. Sportsko novinarstvo mi je hobi već par godina i od osnivanja sajta sam u Sportindeksu. Dišem za fudbal, navijam za dobru igru i puno golova (zvanično), a strani su mi samo borilački i auto-moto sportovi. Slobodno možete da mi se obratite na mail nenad.ruzic@sportindeks.rs, rado ću vam odgovoriti. Sportski pozdrav.Moji tekstovi