Derbi tehničkih fakulteta pripao Etf-u

891

U trećem kolu Lige Univerziteta u Beogradu košarkašice Elektrotehničkog fakulteta pobedile su koleginice sa Mašinskog fakulteta rezultatom 40:27(13:0;6:4;10:12;11:11). Najzapaženija na meču iz tabora pobedničke ekipe bila je Stamenkovićeva sa ubačenih 13 poena, dok se iz ekipe Mašinca najviše istakla Vasiljevićeva koja je postigla 14 poena.

Košarkašice ETF-a tokom prve deonice demonstrirale su svoje znanje kako u napadu, tako i u odbrani. Protivnicama nisu dozvolile nijedan poen tokom prvih osam minuta, dok su one postigle 13. Susret je otvorila Stamenkovićeva šutom van linije 6.75. Do kraja prve četvrtine u listu strelaca upisale su se Penčićeva, Đurićeva i Perićava(13:0).

Druga četvrtina rezultatski je bila slaba za obe ekipe. Prve poene ekipi Mašinskog fakulteta donela je Vasiljevićeva koja je bila precizna u šutu sa poludistance. S druge strane 4 od ukupno 6 poena ETF-a ubacila je Milićevićeva. Do kraja prvog poluvremena ređali su se promašaji sa obe strane, a rezultat posle drugih osam minuta na semaforu je pokazivao 19:4 u korist Elektrotehničkog fakulteta.

34 ROSIĆ M.

Tokom trećih osam minuta košarkašice Mašinca razigrale su se. Tandem VasiljevićDrakulić ubacile su svih 12 poena Mašinca, a ujedno bile i jedine koje su postigle poene za svoju ekipu tokom tri četvrtine, Iz tabora pobednica opet je blistala Stamenkovićeva, a pored nje istakla se i Perićeva(29:16).

Do kraja meča igralo se koš za koš. Obe ekipe bile su dobre i u ofanzivi i u defanzivi, ali prednost koju je ekipa ETF-a stekla u prvoj četvrtini bila je nedostižna. Tačku na ovaj susret stavila je Stamenkovićeva koja je bila oba puta sigurna sa linije slobodnih bacanja, te je njena ekipa slavila rezultatom 40:27.

Najbolja košarkašica ove utakmice iz ekipe ETF-a Kristina Stamenković istakla je da je zadovoljna igrom svoje ekipe. „U utakmicu smo ušle sigurno i ni u jednom momentu nije bilo neizvesno. Mi se okrećemo novim utakmicama i čestitala bih svojim devojkama na pobedi“ rekla je Stamenkovićeva.