Bezbednjaci bolji od biologa

344

U trećem kolu Druge univerzitetske futsal lige, ekipa  Fakulteta bezbednosti pobedila je ekipu Biološkog fakulteta rezultatom 3:1(2:0). Intenzitet igre varirao je tokom utakmice, ali je ekipa Fakulteta bezbednosti uspela da zadrži ritam i igru koju su postavili na početku i zadrži ranije stečenu prednost.

Na samom početku nijedna ekipa se nije približavala golu. Prvu priliku za Fakultet bezbednosti imao je Tomović, ali nije uspeo da je iskoristi, šutirao je pored gola. U nastavku se videla izjednačena igra, a prvi do gola stigao je Fakultet bezbednosti. U sedmom minute igre precizan je bio Sekulić za 1:0. Od tog trenutka njegovi saigrači forsiraju agresivniju igru. Biolozi su bili uporni, stvarali prilike, ali bez rešenja u napadu. To je iskoristio Sandić koji je sam krenuo u kontru, ali nije uspeo da donese bezbednosti još jedan gol. Nakon tajm-auta koji su zatražili biolozi, igru bolje nastavljaju bezbednjaci. U 18. minutu, nakon asistencije Sekulića, Zečević daje gol i povećava prednost Fakulteta bezbednosti (2:0). Arsića je imao priliku da smanji zaostatak biologa  iz slobodnog udarca, ali je bio neprecizan, pa  Fakultet bezbednosti zadržava prednost od 2:0 do kraja poluvremena.

12804321_10205630627192508_294407070_n

U prvom minutu drugog poluvremena, Arsić je imao  novu priliku za biologe, ali je lopta otišla u ruke golmana. Već u petom minutu, do trećeg gola za bezbednost dolazi Tomović  (3:0). Velika prednost nije previše omela biologe, koji su nastavili sa ofanzivnom  igrom. Nakon asistencije Aćimovića, gol za Biloški postiže Stamenković za 1:3. Igra postaje brža i interesantnija. Futsaleri Biološkog postaju sve ofanzivniji, ali je golman bezbednosti dobro  čuvao prednost svoje ekipe. Pred kraj poluvremena igra je postala agresivnija, a četiri minuta pre kraja bezbednjaci dolaze do petog faula. Iako je završnica bila neizvesna, rezultat ostaje 3:1 u korist Fakulteta bezbednosti.