Žujevićeva trojkama rešila derbi

434

U derbiju drugog vikenda Lige Univerziteta u Beogradu košarkašice Poljoprivrednog fakulteta savladale su Fakultet organizacionih nauka rezultatom 25:20 (7:4, 4:10, 6:4, 8:2). Meč sa malim brojem poena u korist poljoprivrednica prelomila je Žujevićeva, sa dve vezane trojke na startu poslednje deonice.

Utakmicu je sa dva poena otvorila Banjac, da bi potom Spajićeva sa linije bacanja prepolovila zaostatak. Veliki broj izgubljenih lopti na obe strane viđen je u prvoj četvrtini, a jednu takvu FON-a iskoristila je Žujevićeva, pogodivši u kontri za preokret (3:2). Do kraja četvrtine košarkašice FON-a igrale su nešto agresivniju odbranu, međutim slobodna bacanja Poljoprivrednog nisu funkcionisala i na prvu pauzu otišlo se pri rezultatu 7:4, nakon što je poene za FON postigla Miljana Nikolić.

Drugi deo igre pripao je u potpunosti košarkašicama iz Jove Ilića. Nastavio je Poljoprivredni da promašuje bacanja i gubi lopta, a Nikolićeva je to kaznila sa nova četiri poena, izjednačivši na 8:8. Do poluvremena je došla i do prve asistencije, a pridružila joj se u napadu i Lazićeva sa dva poena i dve asistencije. U završnici smanjila je Hristov sa poludistance, međutim na poluvreme se otišlo sa prednošću FON-a od 14:11.

Rabrenović N. 15

Treću četvrtinu otvorila je po jedna ukradena lopta na obe strane, međutim bez realizacije. Šut iz drugog perioda susreta prestao je da služi ekipu FON-a, što su poljoprivrednice preko Hristov znale da iskoriste i vrate se rezultatski u utakmicu. Nakon promašaja za dva Žujevićeve, Jakovljevićeva je poentirala iz ofanzivnog skoka i u poslednjih osam minuta ušlo se sa minimalnom prednošću FON-a od 18:17.

Blokade  2  1

Poslednja deonica počela je kao i prethodne, izgubljenom loptom Poljoprivrednog koju Nikolićeva nije pretvorila u poene. Do defanzivnog skoka došla je nova igračica u redovima poljoprivrednica Mladenovićeva. Usledili su presudni momenti susreta. Žujevićeva je sama sebi izgradila poziciju van linije 6,75 i pogodila za prvo vođstvo svog tima još od prve četvrtine (20:18). Pokušao je FON da vrati trojku preko Banjac, međutim njen šut nije bio precizan i poljoprivrednice su dobile šansu da se rezultatski ,,odlepe”. Žujevićeva je preuzela odgovornost i još jednom pogodila za tri, za +5 na semaforu (23:18). Na tri minuta do kraja FON je zatražio tajm-aut, a nakon predaha Lazićeva je upisala iz okreta poslednje poene za svoj tim. Na kraju je utakmica završena rezultatom 25:20, nakon poena Spajićeve i prve asistencije u ligi Mladenovićeve.

Najefikasnija košarkašica pobedničke ekipe Poljoprivrednog fakulteta bila je Marina Žujević sa devet poena, a pratila ju je Gordana Spajić koja je ubacila osam. U ekipi FON-a istakle su se Lazićeva sa osam i Miljana Nikolić sa šest ubačenih koševa.

Marina Žujević, igračica pobedničke ekipe, čestitala je protivnicama na pruženoj partiji, ali i svojim saigračicama na prvoj pobedi u novoj sezoni: ,,Pre svega čestitam protivničkim igračicama na fer i korektnoj borbi. Čestitam svojim igračicama na pobedi. Ovo je jako značajna pobeda za nas, s obzirom da je sezona tek počela,” rekla je plejmejkerka Poljoprivrednog fakulteta.