Žujevićeva brojala do dvadeset! Poljoprivrednice u finalu!

642

U prvoj polufinalnoj utakmici Lige Univerziteta u Beogradu košarkašice Poljoprivrednog fakulteta pobedile su ekipu Fakulteta organizacionih nauka rezultatom 54:35 (11:4, 10:15, 17:10, 16:6), obezbedivši tako još jednu godinu zaredom medalju svom fakultetu. Prednost stečenu od samog starta, sa malim padom u drugoj četvrtini, poljoprivrednice su iskontrolisale do samog kraja i plasirale se u finale gde čekaju bolje iz drugog polufinalnog duela u kojem se sastaju Pravni fakultet i učiteljice.

Početak utakmice obilovao je greškama na obe strane. Prve dve akcije i jednih i drugih nisu iskorišćene, a onda su na isteku drugog minuta usledili prvi poeni. Tomaševićeva je preciznim bacanjima dovela FON u vođstvo, da bi Hristov sa poludistance ubrzo poravnala (2:2). Izjednačen rezultat nije se dugo zadržao na semaforu. Potpomognute podrškom svojih kolega iz muške ekipe sa tribina, poljoprivrednice su ušle u seriju pogodaka, a do vođstva od +9 stigle su zahvaljujući tandemu Žujević-Spajić, koji je sa tri poena pratila i Jakovljevićeva (11:2). Poslednje poene prvog dela ubacila je Marina Nikolić, iskoristivši dodavanje Ranđelovićeve i postavivši rezultat od 11:4.

Drugi period igre počeo je potpuno suprotno od prvog. Dve trojke u dva napada, vratile su ekipu iz Jove Ilića na samo poen zaostatka (11:10) i trener Poljoprivrednog Antić zatražio je tajm-aut. Po povratku na teren prekinula je Žujevićeva seriju FON-a, pogodivši jedno od dva slobodna bacanja, a potom i dvojku nakon solo prodora (1410). Na nju se nadovezala Spajićeva i nakon njenih poena iz ofanzivnog skoka otišlo se na novi tajm-aut (16:12) sredinom deonice. I pored napora košarkašica FON-a da do poluvremena sustignu rezultatski zaostatak, poljoprivrednice su do pauze sačuvale vođstvo. Došla je Žujevićeva u završnici kvartala do svog desetog poena, a pokušala je pogotkom i da završi poluvreme, međutim nije bila precizna za tri i na odmor se otišlo sa vođstvom poljoprivrednica 21:19.

Drugo poluvreme otvorila je Marina Nikolić iz redova FON-a. Iskoristila je asistenciju Jerkićeve za egal rezultat (21:21), a potom je Banjac donela preokret, iskoristivši jedno bacanje (21:22). Uzvratile su poljoprivrednice preko Hristov, koja je kao i u prvoj četvrtini izjednačila rezultat, a potom su ušle u novu seriju, vrativši prednost na svoju stranu. Seriju od 7:0 prevodila je sa četiri poena upravo Hristov, a nakon što je i Vidojevićeva upisala svoje prve poene na utakmici, FON je zatražio tajm-aut (28:22). Ubrzo po povratku na parket obe ekipe ispunile su bonus i završnicu četvrtine obeležili su šutevi sa linije penala.  Jerkićeva je za FON pogodila tri od četiri, dok je na drugoj strani Žujevićeva bila bez greške (6/6), a tim poenima dodala je i asistenciju, nakon koje je Spajićeva postavila rezultat od 38:29.

Maja Tomašević 15

Razlika od devet poena na ulasku u poslednjih osam minuta susreta, ispostavila se kao nedostižna za igračice Fakulteta organizacionih nauka. Pokušale su Jerkićeva i Tomaševićeva poenima da pokrenu svoje saigračice, međutim na drugoj strani uzvratila je Vidojevićeva, nedopustivši protivnicama da se rezultatski primaknu. Sredinom četvrtine ubacila je Žujevićeva i svoj dvadeseti poen, a nakon toga usledile su dve vezane trojke poljoprivrednica. Boškovićeva i Hristov bile su precizne van linije 6,75 i tim iz Zemuna došao je do dvocifrene prednosti (48:33), na oduševljenje publike u hali ,,Radivoj Korać.” Ostalo je još dva minuta do kraja, a pošto je pobednik bio poznat košarkašice FON-a više nisu ni pokušavale da dođu do poena. Prepustile su poljoprivrednicama loptu u poslednjih sto dvadeset sekundi, što su Spajićeva, Vidojevićeva i Miloševićeva iskoristile da postave konačan rezultat, koji je glasio 54:35 za Poljoprivredni fakultet.