Zubarke ponovo jače u taj-brejku

98

Odbojkašice Stomatološkog fakulteta savladale su ekipu Učiteljskog fakulteta, a rezultat je bio 2:1 (26:24, 15:25, 15:9). U utakmici punoj uspona i padova za obe ekipe zubarke su se bolje snašle na samom kraju i došle do još jedne pobede kroz taj-brejk.

8

Prvi set obe ekipe počele se odmeravanjem snaga protivnika i nijedna nije bila u većoj rezultatskoj prednosti. Precizni napadi sa krajeva na obe strane mreže donosili su izjednačen rezultat (8:8). Međutim, sredinom seta tim Stomatološkog fakulteta pravi seriju grešaka, počevši od greški u rotaciji koje su potpuno dekoncentrisale zubarke. Slabije su bile u napadu i nisu uspevale da se odbrane u polju, što dovodi do prednosti tima Učiteljskog od 20:14.

Ipak, zubarke se nisu predavale. Prijem je ponovo postao stabilan što je tehničaru omogućavalo da razigrava igračice u zonama 4 i 2. Sve su bolje igrale odbojkašice Stomatološkog fakulteta, a prednost učiteljica je postajala sve manja. Pri rezultatu 21:18 ekipa Učiteljskog tražila je prvi tajm-aut koji je donekle poremetio igru zubarki i omogućio učiteljicama da dođu do set lopte (24:20).  Imala je ekipa Učiteljskog fakulteta 4 prilike da završi set, ali to nije slomilo igračice Stomatološkog fakulteta. Biljić i Zorić su bile nepogrešive u napadu i svojoj ekipi donele preokret i osvojen prvi set. Bilo je 26:24 u korist Stomatološkog fakulteta.

Već na početku drugog seta ekipa Učiteljskog fakulteta je pokazala da želi da povrati izgubljeno i brzo dolazi do prednosti od 7:3. Bile su odlične na servisu, a Jankovićeva je bila jako dobra u napadu. Uz povećan broj greški odbojkašica Stomatološkog, učiteljice relativno lako osvajaju drugi set i poravnavaju rezultat.

Iako se očekivalo da će psihološku prednost u odlučujućem setu imati ekipa Učiteljskog fakulteta zbog ubedljivo dobijenog prethodnog seta, početak taj-brejka pokazao je da nije tako. Uz jake servise, zubarkama je proradio i blok pa su uspevale da prave mini serije i dođu do vođstva od 11:8. Stečenu prednost održale su do kraja i došle do nove pobede.