Zlatni pravnici!

516

Futsaleri Pravog fakulteta u Beogradu savladali su u finalu Prvenstva studenata koje organizuje Univerzitetski sportski savez Beograda ekipu Vojne akademije rezultatom 0:2 (0:1). U velikom finalu, u velikoj borbi pred nešto više od 400 gledalaca u hali “Ranko Žeravica” istakli su se Minić i Vićić sa po jednim golom.

Sporiji tempo obeležio je početak utakmice. Nije bilo prilika u uvodna tri minuta. Timovi su pokušavali da kroz pas iznesu loptu na protivničku polovinu i tako ugroze gol. Prvu šansu imali su pravnici kada je Vićić šutirao pored gola. Đačanin se istakao jednom prilikom dobrom reakcijom u odbrani i podigao publiku na noge. Pravni fakultet imao je nešto veći posed lopte sredinom prvog dela igre. Iskoristio je to u 11. minutu postignuvši pogodak za 0:1. Slobodan udarac izveo je Ristanović, dodao je loptu do Minića koji je zatresao mrežu vojnika. Primivši pogodak vojnici su preuzeli inicijativu i probali da rezultat preokrenu u svoju korist. Pred kraj prvog poluvremena Mernjik je imao priliku, ali ga je stativa sprečila da izjednači rezultat. Ostalo je 0:1 do kraja poluvremena za Pravni fakultet.

19 Đekić S. 99 Bojić D.
Pravnici su drugi period meča otvorili šansama Minića i Ristanovića, međutim obojici futsalera udarce odbranio je Milovanović. Vojna akademija tražila je svoju priliku u kontranapadima. Đačanin je jednom prilikom pokušavši da dođe do lopte zaradio žuti karton. Njegov tim je zaigrao bolje u narednim minutima. Imali su prilike da postignu pogodak, međutim nisu bili dovoljno koncentrisani. Mogli su da izjednače kada je Minić zaradio direktan crveni karton startovavši na protivnika iza leđa. Dva minuta vojnici su imali igrača više, ali ne i sreće. Pokušavali su Bakoč, Petrović i Mernjik, međutim neprecizno. Igralo se na obe polovine, obe ekipe su imale prilike za gol. Utakmica se bližila kraju i Vojna akademija morala je da napadne. Nepažnju futsalera Vojne akademije iskoristio je u poslednjoj sekundi Vićić. Reagovao je dobro i na dodavanje Frica postavio konačan rezultat 0:2 za titulu Pravnog fakulteta u Beogradu.

Kapiten Vojne akademije Stefan Đačanin bio je zadovoljan plasmanom svoje ekipe, kao i posetom na utakmici, ali ne i suđenjem. “Prvo bih želeo da čestitam protivniku na fer i korektnoj igri. Momci su uigraniji i odigrali su bolju partiju nego naš tim. Želeo bih da se zahvalim brojnoj publici, starešinama i kadetima sa Vojne akademije koji su došli da podrže ekipu u finalu. Čestitao bih mojim momcima na drugom mestu, jaka je liga, protivnik je bio bolji. Žalimo za prilikama koje smo propustili i ta jedna sudijska greška nam je poremetila igru”, zaključio je Đačanin.