Zgradski derbi za treće mesto pripao GRF-u

311

Futsaleri Građevinskog fakulteta u borbi za treće mesto u ligi SUUB savladali su Elektrotehnički fakultet rezultatom 4:1 (0:1). GRF je timskom odbranom i efektnim Milošem Ljujićem u napadu, došao do najvećeg uspeha u istoriji fakulteta.

Vukičević S. 94 Ljujić Mi.

Nakon teškog potaza na penale u polufinalu, građevinci su spremno ušli u ovaj meč. Predvođeni Milošem Ljujićem i Ratkovićem, u uvodnim minutima su igrali pred golom ETF-a. Ipak prva konkretna šansa na meču, došla je na drugoj strani, kada je ETF u  svom prvom posedu, preko Rašića, bio u prilici da savlada iskusnu odbranu GRF-a, međutim nije bilo dovoljno precizan. Elektrotehničari su na ovom meču igrali bez prvog golmana Tešanovića, a Kostić je bio siguran nakon pokušaja Ratkovića i Miloša Ljujića. U kaznenom prostoru GRF-a, Radomirović i Vojvodić su bili u gol šansi, ali je Avramović bio siguran. Usledio je period bolje i sigurnije igre Elektrotehničkog fakulteta, koju su predvodili Rašić i Vukičević. U odbrani je bio siguran novi golman Kostić, pa je ETF u tim minutima bio opasniji protivnik. Uspeo je MIlutinović da vrati svoj tim u igru i zajedno sa braćom Ljujić bude u  prilici da promene rezultat. Gužvu u kaznenom prostoru ETF-a, koju su stvorili braća Ljujić, rešio je Jović intervencijom na gol liniji. Ekipe su se u nastavku smenjivale u posedu lopte. Čvrste odbrane obe ekipe, držale su napadače na sigurnoj udaljenosti, ali za Tešića i Vasiljevića na jednoj, i Ratkovića na drugoj strani to nije bio problem, već su nakon snažnih šuteva golmani morali da intervenišu. Sredinom prvog dela, ETF-ovci su došli do vođstva. U polukontri, Rašić je snažnim centaršutom pokušao da asistrira usamljenom Vukičeviću, ali je Vrbničanin, u pokušaju da otkloni opasnost u svom kaznenom prostoru, savladao Avramovića, za 1:0. Do kraja prvog poluvremena, ETF je imao još dve gol šanse preko Vidovića i Rašića, a u timu GRF-a je pogotku najbliži bio Miloš Ljujić, međutim nakon 20 minuta igre, Elektrotehnički fakultet je imao prednost, 1:0.

image-0-02-05-649fb967f57a9a1eaf197ba4529032fa0d2cfc7464fddd2f35f29db0c4f01ae7-V

Već početkom drugog dela, bolja i ofanzivnija igra GRF-a je donela pogodak za izjednačenje. Miloš Ljujić je, nakon dodavanja Šljukića, savladao Kostića, 1:1. Pomenuti tandem je predvodio Građevinski fakultet i u nastavku, ali je odbrana ETF-a bila sigurna. Uspeo je Elektrotehnički fakultet da se oslobodi pritiska protivničkih igrača, ali nije iskoristio poklonjenu loptu Šljukića, koji je već uspeo da se vrati u odbranu a zatim i povuče kontru GRF-a.  Međutim Milutinovićev šut je Kostić uspeo da odbrani ali je onda lopta došla do Vrbničanina koji je efektnim šutom uspeo da se iskupi za autogol i preokrene rezultat u korist svoje ekipe, 2:1. Nije puno trebalo igračima Građevinskog fakulteta da postignu još jedan pogodak. Ponovo je strelac bio Miloš Ljujić, ovog puta nakon pasa Šljukića, preko celog terena, 3:1. Vraćao se ETF u igru i tada, akcijama Vidovića i Jovića, ali su u odlučujućim momentima bili neprecizni. U napadu Elektrotehničkog fakulteta razigrao se i Tešić, ali je Avramović uspeo da interveniše i nakon njegovog snažnog šuta. Do kraja meča, elektrotehničari su imali terensku inicijativu, a zatim na pet minuta do kraja igrali sa igračem-golmanom, Vidovićem. Međutim, ubrzo je Građevinski fakultet postavio konačan rezultat. Posle greške golmana, dosuđen je indirekt, a  Ratković je dodao do Miloša Ljujića, koji je trećim pogotkom na meču, rešio pitanje pobednika, 4:1. Do isteka 20. minuta, ETF je preko Čobanovića bio u prilici da ublaži poraz, ali je Avramović intervenisao, a zatim je i Jović pogodio prečku, pa je Građevinski fakultet došao do trećeg mesta rezultatom 4:1.

image-0-02-05-7e793a0851a0b7901377843931e705f79aa9dd0f95b211d60d2fe359b53e52ec-V

Kapiten Građevinskog fakulteta, Martin Ljujić je istakao da je zadovoljan uspehom na kraju ove sezone.

“Meč je bio dobar, dva dobra protivnika. Malo je bilo teže naći motiva igrati posle izgubljenog polufinala, ali treće mesto jeste veliki uspeh, za nas pogotovo, jer smo prvi put došli dovde kao fakultet. Imamo dobru ekipu, nismo ni imali sreće u polufinalu, izgubili smo na penale, možda smo mogli u finale, ali dobro. Nismo izgubili nijednu utakmicu u regularnom delu, tako da sam zadovoljan. Ovo je tek začetak ove lige, ali vidi se da ima dosta kvalitetnog u ovim momcima i ekipama. Druženje i organizacija je bila dobra, nadamo se da će i tako u nastavku biti. Uglavnom ostajemo u istom sastavu, bićemo iskusniji za godinu, zadovoljni smo. Nadam se dogodine i stepeniku više”, naglasio je Martin Ljujić.