Zaštitari u plej-ofu, Filozofski ispao

100

U odlučujućoj utakmici za plasman u plej-of Univerzitetske lige u futsalu, Fakultet zaštite na radu savladao je Filozofski, rezultatom 5:2 i plasirao se u plej-of, dok su Filozofi ostali bez doigravanja. Meč je zbog nestanka struje između dva poluvremena premešten iz Čaira na teren iza Zone 3, gde je odigrano drugu poluvreme.

Filozofskom je za prolazak dalje bila neophodna pobeda protiv Zaštitara, koji su u poslednje kolo ušli sa bodom prednosti. Krenuli su Filozofi silovito na startu, Marinković je posle nekoliko minuta postigao gol za vođstvo. Da bi nedugo zatim odličnu asistenciju Cvetkovića iskoristio Šošević  i povisio na 2:0. Zanimljivo je da je ovaj gol bolje uticao na igrače FZNR-a, koji su se trgli u nastavku poluvremena, dok su Filozofi neshvatljivo počeli isključivo da se brane. Ređale su se šanse ispred gola Veljkovića koji je bio odličan u tim trenucima. Ipak ništa nije mogao u dvanaestom minutu kada je Stojanović iskoristio nesmotrenost Cvetkovića posle korenera i smanjio na 2:1.

Na poluvremenu je nestala struja i meč je prekinut, pa se s parketa prešlo na beton, jer je nastavak je usledio na terenu iza Zone 3. A tamo je postojao samo jedan tim – FZNR. Već na startu drugog poluvremena Stojanović postiže svoj drugi pogodak i donosi željeni rezultat svojoj ekipi. Igrači Filozofskog nisu mogli da zaustave ni sjajnog Andrića koji je razigravao celu ekipu. Fudbaleri Filozofskog nisu uspevali da dođu do bilo kakve igre, a kada je Ivković preokrenuo rezultat na 3:2, činilo se da je to kraj svih nadanja Filozofa. Međutim, faul Zaštitara u poluvremenu omogućio je šansu Filozofskom da se sa bele tačke vrati u meč. Odgovornost je preuzeo Magić, ali je šutirao mlako, pa golman FZNR-a nije imao problema da zaustavi njegov šut. Tako je propala poslednja prilika da se  igrači Filozofskog vrate u igru. Kazna je usledila samo nekoliko trenutaka kasnije kada je Andrić postigao gol i otklonio sve dileme o pobedniku meča.  Do kraja se u strelce upisao i Đorđević za konačnih 5:2 i prolazak Zaštitara u plej-of lige.