Zaštitari nezaštičeni od Stamenkovića

83

Elektronski fakultet savladao je Fakultet zaštite na radu rezultatom 2:0 ( 25:13, 27:25) i tako došao do još jedne pobede u Univerzitetskoj ligi Niša u muškoj odbojci.

Na startu meča viđena je rezultatska klackalica sve do rezultata 10 : 10. Tada su Elektronci predvođeni sjajnim Stamenkovićem napravili seriju 6:0 i mirno priveli set kraju. Igrali su dobro u polju, a protivnik nije imao rešenja za  njihov odličan servis.

Očekivalo se da će u drugom setu odbojkaši Elektronskog lako stići do pobede, ali već na startu Zaštitari prave seriju od 5:0 i tako unose neizvenost u meč.  Do rezultata 11:6 uspevali su da zadrže stečenu prednost. Tada Elektronci  svojom prepoznatljivom igrom dolaze do rezultatskog egala. U završnici seta viđena je velika neizvesnost. Ekipa Zaštite na radu imala je dve set lopte, koje nije uspela da realizuje i odvede meč u treći set. Elektronci su imali bolju koncentraciju u završnici i iskoristili svoju prvu meč loptu, i tako došli do trijumfa.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je  Milan Stamenković, koji nije krio zadovoljstvo nakon pobede, ali je i pohvalio je igru  protivnika.

„ Prvi set smo zasluženo rešili u svoju korist. Drugi set je bio neizvestan do samog kraja, ali smo uspeli da se izborimo za pobedu.  Nagalasio bih sjajnu igru momaka sa Zaštite na radu, koji su u drugom setu odigrali odlično“, izjavio je Stamenković.