Zaštitari lako protiv PMF-a

67

Odbojkaši Fakulteta zaštite na radu upisali su drugu pobedu u Univerzitetskoj ligi Niša. Oni su sa 2: 0 ( 25 : 20, 25:11) u setovima bili bolji od Priirodno-matematičkog fakulteta.

PMF je bolje započeo meč i startnom serijom došao do vođstva od 3:0. Ipak njihovo vođstvo nije dugo trajalo, jer su igrači FZNR-a brzo došli do izjednačenje 6:6. Igralo se poen za poen sve do rezultata 9:9, tada Zaštitari dobrim servisima dolaze do prednosti od 12:10 i tako primoravaju goste da zatraže prvi tajm aut. Međutim i posle minuta odmora FZNR nastavlja u istom ritmu, predvođen sjajnim Stefanom Miloševićem dolaze do nedostižih 22:16 i mirno privode prvi set kraju.

Tada kao da se u potpunosti raspala igra Priodnjaka, koji nervoznom igrom i brojnim greškama već na startu drugog seta gube korak sa rivalom. Zaštitari su lako držali pod kontrolom situaciju na terenu i došli do prednosti 13:5. Prednost je do kraja seta samo rasla do ubedljivih i potupno zasluženih 25:11 i novog trijuma FZNR-a.

Najbolji igrač kod pobednika Stefan Milošević bio je zadovoljan pobedom i istakao da se ekipa okreće nastavku takmičenja u kojem je cilj ulazak u plejof.

“Utakmica nije bila toliko teška, uspeli smo da ubedljivo trijumfujemo iako nismo u punom treningu. Imamo dve pobede iz četiri odigrane utakmice. Naš cilj je jasan, to je ulazak u plejof”, rekao je Milošević.