Zaštitari i Medicinari podelili bodove

69

Futsaleri Fakulteta zaštite na radu i Medicnskog fakulteta odigrali su neršeno 1:1. Tako su ove dve ekipe ostale na sredini tabele Univerzizezske lige Niša. Obe ekipe imale su svoje šanse da dođu do sva tri boda, ali je ovakav ishod bio najrealniji.

Prvo poluvreme proteklo je u blagoj terenskoj inicjativi Zaštitara koji su imali i prvu šansu na meču preko Andrića, ali je odbranio Ivanković.  Nedugo zatim u 9. minutu, nova šansa za FZNR, ali je lopta pogodila stativu, tako je ostalo 0:0.  Do kraja poluvremena nije bilo većih uzubđenja.

zastita na radu

Medicinari su od starta drugog poluvremena zaigrali žustrije i odlučnije. Prvu dobru priliku imali su u 24. minutu, ali je lopta posle udarca sa distance završila pored gola. Nije se dugo čekalo na gol, samo minut kasnije  igrači Medicinskog fakulteta odigrali su sjajan kontranpad, a siguran egzekutor bio je Ilić. Imali su Medicinari veliku šansu da reše pitanje pobednika u 27. minutu, ali u tome nisu uspeli. Potom je usledila kazna. Nesmotreno  je oboren Andrić u zoni šuta i Zaštitari su iz slobodnog udarca imali priliku da izjednače u samom finišu meča. Slobodnjak je izveo upravo faulirani Andrić i izvandrednim udarcem matirao golmana Medicinskog Ivanovića za konačnih 1:1 i podelu bodova.