Zaštita pobedila Mehatroniku

4

U utakmici grupe A Mehatronika je poražena od Zaštite rezultatom 4:1 (2:0).

Mehatronika je krenula u veoma jakom ritmu, gotovo srljajući, što se nije pokazalo kao dobro po njih. Nakon jedne prilike za Petljanskog usledio je i slobodan udarac, ali se nakon njega lopta odbila do Vujovića koji je bio brži od odbrane Mehatronike i doveo Zaštitu u vođstvo u trećem minutu. Već u petom minutu bilo je 2:0. Nakon kornera je odlično reagovao Pajkanović i povisio prednost. Atraktivan pokušaj spoljnom iz slobodnog udarca imao je Vujović u šestom minutu. Jedan od retkih napada Mehatronike koji je obećavao je propao, nakon što je Starovlah pogrešio u dodavanju i prekinuo kontru svoje ekipe. Još jednom je Starovlah, koji je bio najagilniji u svojoj ekipi u prvom delu, dobro centrirao ali se njegovi saigrači nisu dobro snašli u devetom minutu.

Drugo poluvreme je snažnim šutem otvorio Malešević, igrač Mehatronike, ali se istakao golman Perin. Na suprotnoj strani Bjelivuk je u istom napadu dva puta odlično šutirao, ali je Stojanović isto tako dobro branio. Golman Mehatronike je ipak bio nemoćan u 13. minutu kada je Simić perfektno izveo slobodan udarac i prelepim golom povećao prednost. Minut kasnije Vujović je iskoristio još jednu kontru svoje ekipe i iz punog trka iskosa savladao Stojanovića. U 16. minutu Zaštita je imala novu šansu iz kontranapada, ali su njihovi igrači preterali sa dodavanjima i dozvolili protivniku da se vrati u odbranu. Napadi Mehatronike nisu bili toliko opasni, ali jesu bili dovoljno dobri da Perin pokaže svoje golmansko umeće. U 17. minutu Petković je ipak uspeo da ga savlada i postigne utešni pogodak za Mehatroniku, no to je bilo sve što je viđeno od ove ekipe. Konačan rezultat – 4:1 za Zaštitu.

Kapiten poraženog tima Nemanja Petković rekao je da uprkos tome što njegova ekipa ima već dva poraza još nisu odustali od prolaska u narednu fazu i da sve zavisi od ostalih rezultata.

Golman pobedničke ekipe Đorđe Perin, koji je bio jedan od zapaženijih pojedinaca na meču, istakao je da je njegova ekipa bila mnogo bolja.

– Mogli smo da postignemo još nekoliko golova, ali su saigrači iz napada zakazali – našalio se Perin nakon ubedljive pobede.