Zajedništvo Medicinskom donelo polufinale!

698

Ekipa Medicinskog fakuleta se plasirala u polufinale lige Sportskog udruženja Univerziteta u Beogradu pobedivši odbojkašice Pravnog fakuleta rezultatom 2:1 (25:21, 18:25, 16:14). Odbojkašice Medicinskog fakuleta su bile konkretnije u završnicama, strpljivo su čekale svoje šanse i uz veliku energiju trijumfovale.

Rasplet ovog četvrtfinalnog susreta se nikako nije mogao naslutiti nakon prvih razmena. Precizne servise tehničara Pravnog fakulteta znala je da nagradi Miloševski upisavši tri poena zaredom, a pridružila joj se i Despotovićeva nakon uspešnog prvog tempa, pa je brzo bilo 4:0. Pravni je u ovom periodu igre manje grešio, a Medicinski je u pravi ritam ušao sredinom seta. Dobrim napadom preko sredine, zone četiri i uz dva dobra bloka Mrdakovićeve i Baltićeve, Medicinski je došao na -1 (13:14), a nakon tajm-auta protivnica i izjednačio (14:14). U nastavku, rezultat je prelazio sa jedne na drugu stranu sve dok Pravnice nisu došle na +3 (19:16), ali nisu iskoristile stečenu prednost. Do kraja seta osvojile su još samo dva poena, a Medicinski je u potpunosti kontrolisao igru – bile su organizovanije u napadu, zaštita je bila na visini zadatka, a Pravni nikako nije mogao da nadmudri njihov blok. Jekovićeva je prvi tempo poslala iza devet metara, pa je tako Medicinski iskoristio prvu set loptu (25:21).

Start druge deonice je nagoveštavao izjednačenu borbu međutim, nakon preciznih servisa Jekovićeve, Pravni fakultet je poveo 8:5. Stečenu prednost su pravnice čuvale i uvećavale do kraja seta. Milenkovićeva je slala idealne lopte svojim saigračicama – napadale su bez greške sa krajeva, a ni prvi tempo nije zaostajao. Medicinski je pokušavao tajm-autima da preseče ritam protivnika, ali pravnice su bile neumoljive. Cvetkovićeva je bila koncentrisana pri servisu, a Pravni nije želeo ništa da prepušta slučaju, pa je zatražio kratku pauzu (18:13). Nakon predaha, ekipa Pravnog fakulteta je rutinski privela ovaj period igre kraju, a kapiten Milica Mutavdžić je preciznim smečom donela izjednačenje u setovima (25:18).

2 Josipović V.
Pravni je nastavio u poenterskom ritmu i u taj-brejku, pa je prvi tajm-aut Medicinski zatražio pri rezultatu 2:6. Nakon preciznih servisa, ali i taktički osvojenih poena Pravnog, ekipe su otišle na promenu strana (8:3). Medicinskom je bila talična jedna polovina terena, opet su tu bolje zaigrale, dok odbrana Pravnog nije imala odgovor na napade Kovačevićeve i Vitas koja je servisima potpuno poremetila prijem protivnica (12:13). Kapiten Milenković obeležila je finiš meča – izblokirala je napad Medicinskog fakulteta za izjednačenje 14:14, precizno je napala i blokom postavila konačan rezultat 16:14.
Poeni iz igre 29 27
As servis 8 12
Poeni iz bloka 8 3
Greške iz igre 14 10
Servis greške 2 4
Greške iz bloka 2 /
Sara Milenković je sa osmehom na licu istakla da utakmicu dobija tim, a ne pojedinci. “Utakmicu dobija tim, a ne pojedinačni, dobri igrači. Borile smo se svetski. Ekipa Pravnog fakuleta je veoma kvalitetna, ali mislim da je danas presudila energija koju smo imale”, izjavila je Milenkovićeva.