VUKSANOVIĆ I BOGDANOVIĆ MINIRALI GRAĐEVINU

367

Branioci titule, košarkaši Fakulteta organizacionih nauka savladali su ekipu Građevinskog fakulteta rezultatom 78:70 (17:17, 16:16, 31:15, 14:22) i plasirali se u finale SUUB lige. Ekipu iz Jove Ilića predvodili su Vuksanović sa 25 i Bogdanović sa 23 poena. Pomenuti tandem je u trećoj četvrtini doslovno razbio protivničku odbranu, čime je otvorio vrata finala svom timu. U taboru poraženih, istakao se Jakšić sa 23 poena.

Građevinari su tokom prvog poluvremena uspešno parirali FON-ovcima, koji su u prvih 20 minuta imali ozbiljne probleme u odbrani skoka, o čemu svedoči podatak da je protivnik tokom prvog poluvremena zabeležio čak 15 ofanzivnih skokova. FON je takođe delovao dekoncentrisano i u napadu, nanizavši brojne promašaje sa linije za tri poena i poludistance. Građevinski fakultet je nastojao da iskoristi šuterski kontraritam protivnika, tako što je kažnjavao loše postavljanje protivnika u reketu i dolazio do poena iz drugog plana preko Jakšića, Jelića, Čučića i Stojisavljevića. U jednom trenutku došli su na +5 (12:17). Na drugoj strani, Jeković je sa 10 poena bio najraspoloženiji, a njegovi pogoci spolja i iznutra prekidali su serije promašaja i pomogli aktuelnom šampionu da izjednači rezultat pred nastavak.

U drugoj četvrtini je došla do izražaja kreativnost Igrutinovića, čijim je asistencijama igra FON-a dobila “glavu i rep”. Kapiten je pravovremenim dodavanjima povezao redove i omogućio poene Šćekiću, Vuksanoviću, Radosavljeviću i Pešića. Treba napomenuti i izuzetno racionalnu partiju Ognjena Šćekića koji se nije nadavao koševa, ali je pogađao onda kada je bilo potrebno, igrao odlično u odbrani, asistirao i kupio lopte. Ukratko, delovao je kao prava “radilica” na terenu poput defanzivnih veznih u fudbalu, čija uloga je veoma važna iako je često u senci ostalih igrača. Uprkos organizovanijoj igri u napadu odbrana je i dalje bila puna rupa, pogotovo u reketu. Građevinari su zabeležili čak devet ofanzivnih skokova, čime su nastavili napadački trend poena iz drugog plana. Jakšić i I. Jelić su nastavili da prave problem poenima iz reketa, tako da je i ova četvrtina završena nerešenim rezultatom.

U nastavku je FON dodao gas i kreirao veliki rezultatski jaz između ove dve ekipe. Udarne igle njegovog napada bili su Vuksanović i Bogdanović, koji su zajedno postigli 28 od 31 poena u ovom kvartalu. Proradio je napadački arsenal sa svih pozicija. Ređali su se pogoci sa poludistance i linije 6, 75, elegantni prodori (neretko pod faulom) i poeni u tranziciji, za koje protivnik nije imao rešenja i kojima se se aktuelni šampion odlepio na pristojnu razliku (61:45). Jakšić je pokušavao da umanji rezultatski deficit, postigavši osam poena u ovoj četvrtini. Ali s obzirom da je kvalitetna napadačka igra protivnika dobila na zamahu, Građevinski fakultet je u poslednjih 10 minuta ušao sa dvocifrenim zaostatkom (64:48).
U poslednjoj četvrtini FON-ovci su nastojali da održe dvocifrenu prednost i obezbede trijumf. Šćekić je u dva navrata dolazio do poena nakon alej-up kombinacije sa Vuksanovićem, dok je pomenuti igrač nastavio da demonstrira elegantne prodore i naskoke sa poludistance. Iznenada momci iz Jove Ilića su zakazali u napadu u poslednjih nekoliko minuta, omogućivši rivalu da za kratko vreme pogocima Jakšića Stojisavljevića i Čučića priđu na samo dva poseda (75:70). U finišu utakmice, Bogdanović je bio polovičan, a Vuksanović nepogrešiv sa linije penala, tako da nije bilo prostora za preokret.

MVP polufinalne utakmice Luka Vuksanović nije bio zadovoljan načinom na koji je njegova ekipa otvorila utakmicu. “Loše smo otvorili utakmicu i branili skok, ali smo u nastavku uspeli da uspostavimo našu igru i odlepimo se na dvocifrenu razliku. Sigurnija igra u drugom poluvremenu nas je odvela u finale”, jasan je Vuksanović.

Prethodni tekstDIF dominantno do finala
Naredni tekstVojna akademija sigurna protiv TMF-a
Student novinarstva na Fakultetu za medije i komunikacije i zaljubljenik u košarku. Životna želja mi je da spojim posao i hobi i da izveštavam sa međunarodnih klupskih ili reprezentativnih takmičenja u pomenutom sportu.