Vučićević poveo Građevinski do pobede

723

Košarkaši Građevinskog fakulteta savladali su kolege sa Elektrotehničkog fakulteta rezultatom 52:40 (12:8, 15:6, 12:13, 13:13), u okviru trećeg kola Lige Univerziteta u Beogradu. Meč je odigran u hali ,,KK Radivoj Korać”.

Lazović M.

Građevinci su se prvi upisali na semafor pogotkom Jelića uz asistenciju kolege Mitrovića, dok su ETF-ovci upali u seriju promašaja za tri. Nakon pet poena koje je postigao student građevine Mitrović, ekipa ETF-a zabeležila je poene pogotkom Kesića uz asistenciju Marinkovića (7:2). Elektrotehničar Ristić ostvario je poslednje poene u prvoj četvrtini pogodivši trojku (12:8). Tokom  druge deonice građevinac Vučićević tri puta zaredom bio je precizan za tri, a njegov kolega Tripković  dopisao je četiri poena. Preciznim šutevima ekipa Građevinskog fakulteta napravila je veću razliku u poenima (27:14).

Nakon kratke pauze, ekipa ETF-a učvrstila je napad i tokom treće četvrtine bila preciznija od protivničke ekipe. Elektrotehničar Ristić pogodio je trojku, potom je košarkaš Građevinskog Vučićević zabeležio poene u kontranapadu. Sa druge strane parketa uzvratio je Kesić postigavši četiri poena (32:22). Nizale su se izgubljene lopte obe ekipe nakon tajm-auta. Građevinac Vučićević ukrao je protivnicima loptu na pola terena i iz kontre pogodio za dva. Poslednji napad ETF-a iskoristio je Ristić koji je bio precizan za tri (39:27).

Ekipa Građevinskog usporila je ritam igre u poslednjoj deonici, pa je protivnička ekipa uspela da smanji rezultatski zaostatak. Pored Ristića, ovu četvrtinu obeležio je i elektrotehničar Vulić koji je upisao šest poena (42:33). Sa druge strane, Jelić je dva puta zaredom bio precizan za dva  (50:38). Svoj 16. poen na utakmici zabeležio je Vučićević tridesetak sekundi pred kraj. Meč je završen poenima elektrotehničara Kesića rezultatom 52:40.

Najefikasniji igrači pobedničke ekipe bili su Vučićević sa 16 poena i Mitrović sa 12, dok se u ekipi Elektrotehničkog fakulteta istakao Ristić sa ostvarenih 8 poena.