VTŠ u finalu posle drame

233

Košarkaši Visoke turističke škole pobedili su Visoku školu za elektrotehniku i računarstvo rezultatom 41:37 u polufinalnoj utakmici USSB lige. Utakmica je protekla u vođstvu ekipe VIŠER-a punih 30 minuta, ali na kraju ipak izgubljene pošto su u poslednjoj četvrtini postigli svega dva pena, što su njihovi protivnici umeli da iskoriste i domognu se finala.

Ekipa VIŠER-a ulazi u ovaj meč sa većim izgledima za pobedu i prolaz u finale na osnovu toga što su do polufinala došli neporaženi. Međutim, od starta je vođena žestoka borba i rezultatska klackalica, tačnije igrao se koš za koš kroz čitavo prvo poluvreme.  Prvi period, kao u ostalom i veći deo meča, protekao je u promašajima, iako su obe ekipe pogodile svoje prve šuteve Lazić trojku za VTŠ i Milovanović polaganje za VIŠER. Do kraja prve četvrtine  viđena je bezidejnost u napadu, solidne odbrane i veliki broj promašenih šuteva  čak 16 od 23 napada. U ekipi VTŠ-a je pored  Lazića van linije 6,75 pogodio i Ilić a u reketu je precizan bio Jevtić, oko njih će se i bazirati čitava igra ekipe VTŠ-a dok će Lazić i Ilić rešavati napade, Jevtić  je beležio skokove, ukradene lopte i asistencije. Sa druge strane treba izdvojiti Milovanovića koji je pored pogođenog polaganja bio precizan i za tri poena i sa pet od ukupno devet poena bio najzaslužniji za  minimalno vođstvo VIŠER-a posle prvog perioda od 9:8.

Nastavak ovog polufinala donosi istu sliku na terenu, bezidejnost u napadu, tako da smo u čitavom ovom poluvremenu videli zaista malo košarke. Tandem Lazić i Ilić ni u ovoj četvrtini nisu uspeli da uđu u neki ritam tako da su uglavnom kada dobiju loptu solirali i mašili, postigli su po dva poena. Sa druge strane ponovo treba izdvojiti Milovanovića koji je postigao tri poena ali i bio asistent, kod najlepšeg poteza na utakmici, alejupa Fehera. Ova četvrtina je završena nerešenim rezultatom 8:8, tako da se na veliki odmor otišlo sa rezultatom 17:16 za VIŠER.

Posle velike pauze usledila je najbolja, a ujedno i najefikasnija četvrtina. U ekipi VTŠ-a stvari u svoje ruke preuzimaju Ilić koji postiže osam poena od 12 svoje ekipe i Jevtić koji ponovo odlično skače dva defanzivna i jedan ofanzivni skok i jedna ukradena lopta. U protivničkoj ekipi u prvi plan iskače Milin sa fantastičnom četvrtinom  od 10 pena četiri defanzivna i dva ofanzivna skoka, i glavni je razlog zašto je njegova ekipa i posle 3/4 u vođstvu od 35: 28.

Četvrta četvrtina međutim u potpunosti pripada ekipi VTŠ-a koja ovaj period igre dobija sa ubedljivih 13:2.  Najzaslužniji za preokret bili su ponovo  Ilić, koji je uz pet poena dodao i po tri ofanzivna skoka i ukradene lopte, i Batnožić sa četiri, moglo bi se reći, ključna poena. Najpre koš uz faul, a potom i ključno slobodno bacanje za stavljane tačke na ovaj meč. VIŠER je odigrao verovatno najlošiju četvrtinu u ovoj sezoni sa dva postignuta poena i to ga je koštalo pobede i prolaska u veliko finale USSB lige. Na kraju na semaforu je pisao rezultat 41:37 za VTŠ.

Najbolji igrač poražene ekipe, Filip Milovanović, izneo je utiske o utakmici: „ Prve tri četvrtine smo odigrali odlično, skoro pa savršeno, međutim u četvrtoj četvrtini smo sve to bacili u vodu i izgubili“, istakao je Milovanović.
Lider pobedničke ekipe, Ilić ,vidno zadovoljan posle ostvarenog rezultata i plasmana u finale je izneo svoje utiske: „ Tradicionalno sa ekipom VIŠER-a igramo na jednu loptu ovoga puta smo mi imali više sreće i koncentracije i došli smo do pobede. Počeli smo sezonu porazom od BPŠ-a ali od druge utakmice smo ušli u formu i sve je krenulo kako treba. Danas kada smo došli u svlačionicu reko sam im momci mi smo ostvarili zacrtani cilj plasmanom u polufinale, ajde da damo sve od sebe pa šta Bog da i na kraju smo zasluženo pobedili“ istakao je Ilić.

Prethodni tekstIKT ubedljivom pobedom do finala
Naredni tekstIKT i Turistička za titulu šampiona!
Student sam Fakulteta političkih nauka, smer novinarstvo. Ukoliko se jednog dana definitivno odlučim da budem sportski novinar, želeo bih da pratim košarku, kao svoj omiljeni sport i sport kojem sam posvetio sedam godina intezivnih treninga. Cilj koji bih voleo da ostvarim jeste da jednog dana komentarišem derbi sa koleginicom.