VTŠ porazila Akademiju strukovnih studija na putu do finala

290

Visoka turistička škola je u polufinalu košarkaškog Kupa sudenata u Beogradu savladala Akademiju poslovnih strukovnih studija rezultatom 51:43 (13:9, 13:15, 12:7, 13:12). Najistaknutiji igrač na meču odigranom u hali KK Žarkovo bio je košarkaš VTŠ Lazić sa 20 postignutih poena i tri asistencije.

Meč su otvorili igraci Akademije strukovnih studija uspešnim napadom i košem Nikolića, ali uz faul usled čega je Lazić šutirao slobodna bacanja i time postigao prve poene za VTŠ. Već u sledećem napadu VTŠ je dala protivnicima priliku za slobodna bacanja i lake poene, što je Nikolić i iskoristio pogodivši oba penala. Iako su momci iz poslovne škole imali bolji start, od druge polovine prve deonice VTŠ je ređala poen za poenom i do kraja četvrtine otišla u plus četiri (13:9). Najzaslužniji za to bio je Lazić koji je postigao devet poena za deset minuta.

Stojanović D.
Za razliku od prve četvrtine, košarkaši Akademije su u drugoj bili dosta razigraniji i pokazali su agresivniju igru. Poenima Tomaševića i Smiljanića izjednačili su rezultat (14:14), a odmah zatim trojkom Alavanje su poveli. Iznenađeni igrom protivnika igračima VTŠ-a je trebalo vremena da se prilagode novom ritmu, ali su to uspeli uz brze poene Vasića i Lekića, a prednost su povratili trojkama Perjaničića i Lazića. Na samom kraju prvog poluvremena Perjaničić je pogodio i slobodna bacanja, ostavljajući rezultat na poluvremenu 26:24 za ekipu VTŠ.

U trećoj četvrtini VTŠ je nastavila svojim ritmom, dok je kvalitet igre košarkaša Akademije poslovnih strukovnih studija znatno opao. Nisu uspevali da organizuju nijedan dobar napad, odbrana im je bila jako slaba, lako su gubili lopte, a ni šut ih nije služio. Za deset minuta postigli su svega sedam poena, dok su igrači VTŠ postigli za poen manje nego u prethodne dve četvrtine, odnosno 12.  Na rezultat u drugom delu četvrtine dosta su uticale greške poslovne škole, sami su u više navrata dali protivnicima priliku za lake poene sa linije slobodnih bacanja, što su ovi iskoristili do kraja i završili deonicu u prednosti od sedam poena (38:31).

Ukradene lopte 9 6
Poslednja deonica je bila po ritmu igre i  poenima slična kao i prethodne. U timu APSS-a jedino su se Nikolić i Smiljanić upisali u strelce sa po pet i sedam postignutih poena. Na strani protivnika se istakao Perjaničić sa osam postignutih koševa, od čega je šest bilo sa linije slobodnih bacanja. Poslovna škola do samog kraja nije dovela igru svog tima na nivo protivnika, tako da su doživeli poraz rezultatom 51:43.

Po završetku meča trener pobedničkog tima Aleksa Simić je izjavio da mu je posebno draga ova pobeda zbog komentara pre polufinala da su oni ovde došli samo na „jednodnevni izlet“. “Odigrali smo jednu odličnu  utakmicu na obe strane terena i u obrani i u napadu, imali smo taj inat. Opet su nas smatrali autsajderima, ali ipak je ispalo da smo došli na malo duži izlet“, rekao je Simić.