VTŠ bez iznenađenja, IKT i dalje vlada!

687

Visoka škola za informaciono komunikacione tehnologije odbranila je titulu šampiona USSB košarkaške lige! Ova ekipa je u finalnom okršaju odnela pobedu nad Visokom turističkom školom rezultatom 41:37 (13:6, 9:10, 9:8, 10:13), a utakmica je odigrana u hali košarkaškog kluba Žarkovo. IKT je imao prednost tokom 39 minuta utakmice, a VTŠ se približila na minus dva u poslednjem periodu, ali je IKT uspešno odbio nalet protivnika i slavio na kraju meča.

Simić je na početku utakmice pogodio trojku za prednost turizmologa. Drobnjak je potom postigao dvojku za IKT, a na to se nadovezao Milošević trojkom na asistenciju Drobnjaka. Miladinović je izjednačio na 5:5 posle pika sa Ilićem. Posle uvodne klackalice, IKT je uspostavio kontrolu nad reketom, pa je Viša turistička bila prinuđena da traži poene šutem van linije 6,75. Takođe, izgubljene lopte su bile veliki problem Turističke. Ove prednosti su IKT-ovci iskoristili, te došli do prednosti posle serije 8:1. Viša turistitčka je promašila šest šuteva do kraja četvrtine, a jedini poen do kraja prve deonice su postigli sa linije za slobodna bacanja preko Ilića. Na kraju uvodne četvrtine, bilo je 13:6 u korist IKT-a.

Početak drugog perioda igre, obeležila je lepa akcija tima IKT-a. Posle „rogova“ na vrhu „kapice“, Zdravković je ušao u reket i bacio alej up za Drobnjaka koji je zakucao. Ovaj potez je pozdravljen  sa klupe IKT-a, pa je ovaj tim imao momentum u ovom delu igre. Međutim, VTŠ se nije predavala, a Ilić je pogotkom za tri poena odgovorio na ovaj potez Više škole za IKT. Aleksadrić je potom pogodio za dva posle solo akcije, a seriju 7:0 je završio Milošević posle pika sa Ilićem. Ovaj nalet je prekinuo Drobnjak pogotkom sa penala, a klupa IKT-a je reagovala tajm-autom posle ovih slobodnih bacanja (16:13). Posle jednominutne pauze, IKT je zaigrao organizovanije. Tanasković je postigao četiri poena do kraja četvrtine za IKT-ovce, a Milošević je poenitrao posle faula igrača VTŠ, no nije iskoristio slobodno bacanje. Za turizmologe je Batnožić pogodio jedno slobodno bacanje, a Simić je poentirao za 22:16 na poluvremenu.

Treća četvrtina je ličila na prethodni deo igre. Nije bilo previše koševa, a odbrana je bila na nivou. Poeni su uglavnom dolazili van linije 6,75 ili sa penala. Milošević je novom trojkom doneo plus devet svom timu (25:16) na otvaranju drugog poluvremena, a Jevtović je pogodio za dva poena i smanjio prednost IKT-a. Isti igrač je pogodio jedno slobodno bacanje, a Zečević je isto uradio na drugoj strani. Potom je tehnička greška dosuđena Visokoj školi za IKT. Ilić je iskoristio slobodno bacanje, ali je iz ekstra poseda promašio pokušaj za tri poena. Miladinović je smanjio na minus četiri (26:22), ali je Milošević trojkom vratio plus sedam IKT-u (29:22). VTŠ je na ovo reagovala tajmom na dva minta do kraja četvrtine. Jevtović je posle pauze postigao svoj peti poen, a Tanasković je pogodio slobodna bacanja za 31:24 pred početak poslednje četvrtine u ovogodišnjem izdanju USSB košarkaške lige.

Milošević je sa niskog posta doneo novih plus devet IKT-u (33:24). Posle ovih poena IKT-ovaca, Turistička pravi seriju 9:2, a trojkom Ilića se turizmolozi približavaju na minus dva (35:33). Ovo je bilo najbliže što se ekipa VTŠ-a primakla od prve četvrtine. Posle četiri vezana promašaja svoje ekipe, Tanasković pogađa uz faul i tako vraća dva poseda razlike IKT-u (38:33). Ilić je pogodio dva penala(38:33), pa je klupa Visoke škole za IKT je zatražila tajm-aut minut i po pre kraja meča. Tanasković je postigao dva poena (40:35), a priliku da donese plus sedam IKT-u je imao Zdravković, ali je promašio oba slobodna bacanja. Batnožić je zatim poenitrao za minus tri (40:37), a IKT je ponovo reagovao tajm-autom na 50 sekundi do kraja. Po povratku na teren, VTŠ je imala šansu da izjednači, ali je Lazić promašio za tri poena. Milošević je, potom, bio na liniji za slobodna bacanja na 5 sekundi do kraja. Pogodio je jedno, a vremena za preokret više nije bilo, pa je IKT tako odbranio tron osvojen prošle godine protiv Beogradske poslovne škole. Na kraju, 41:37 za ekipu Visoke škole za informaciono komunikacione tehnologije!

Najefikasniji kod šampiona je bio Milošević sa 15 postignutih koševa i četiri skoka, a na suprotnoj strani se istakao Ilić sa 10 poena, šest skokova i četiri asistencije, ali i pet izgubljenih lopti.

Milošević je istakao da je njegov tim igrao stegnuto, kao i da je protivnik bio dosta dobar u odbrani.

Ne znam odakle da počnem. Bili smo dosta suzdržano i stegnuto. Oni su odigrali odlično, stvarno nismo imali rešenja na njihovu zonu. Mučili smo se, ali smo na kraju ipak pobedili i mnogo mi je drago zbog toga. Čestitao bih protivniku na sjajnoj utakmici, kao i mojim momcima na tituli“, rekao je Milošević.

Aleksa Simić, kapiten Više turističke, je istakao da je zadovoljan prikazanim, kao i da nije očekivao ovako tesnu utakmicu.

Sjajno finale. Nismo očekivali ovako gustu utakmicu, oni su dosta kvalitetniji na unutrašnjim pozicijama, ali smo odigrali odličan meč. Pohvalio bih svoj tim za odličnu, mušku igru. Mi smo ispunili svoj cilj ulaskom u finale, tako da smo veoma zadovoljni“, završio je bek VTŠ-a.