Vojnici prvi finalisti!

319

Futsaleri Vojne akademije savladali su Visoku školu za I.K.T. rezultatom 4:1 (2:1) u okviru polufinala Prvenstva studenata koje organizuje Univerzitetski sportski savez Beograda. Dobrom postavkom u odbrani vojnici su došli do novog finala u kom će se boriti protiv pobednika iz duela Pravni fakultet beogradski Univerzitet – Univerzitet Singidunum. Najzapaženiji na utakmici bio je kapiten finaliste Đačanin postignuvši jedan gol, dok je za I.K.T. jedini gol postigao A. Vojinović.

Utakmicu je žutim kartonom otvorio futsaler I.K.T-a Aleksandar Vojinović. Ovaj prekršaj uticao je da se igra brzo, uz dosta faulova i prekida. Golom Aleksandra Vojinovića na asistenciju Mladenovića već u 3. minutu bilo je 0:1 za I.K.T. Odigrali su uigranu akciju iz slobodnog udarca ostavivši tako odbranu protivnika nespremnu. Vojna akademija je pokušala da konsoliduje redove nakon primljenog pogotka. Bakoč je probao, međutim Živković je odbranio ovaj pokušaj. Igrao se 7. minut kada je ekipa Vojne akademije došla do izjednačenja (1:1). Đačanin je iskoristio nepažnju golmana i poslao loptu u donji deo mreže. Visoka škola za I.K.T. je nakon primljenog gola preuzela inicijativu pokušavši da ponovo dođe do prednosti. Međutim u 12. minutu rezultat je glasio 2:1 za vojnike. Mernjik je odigrao do Grujića koji je poslao loptu pod prečku. Do kraja poluvremena oba tima pokušavala su da zatresu mrežu, ali se rezultat nije menjao i na odmor se otišlo minimalnom prednošću Vojne akademije.

22 Vojinović A.
Drugi deo igre nastavljen je u istom ritmu kao prvi. Prva prilika u ovom delu meča viđena je u 25. minutu kada je Tasić umalo bio precizan pogodivši stativu. Futsaleri I.K.T-a su pokušali preko Aleksandra Vojinovića međutim udarac mu je odbranjen. Vojna akademija uzvratila je kontranapadom kada je Đačanin promašio gol u situaciji 1 na 1. U 33. minutu bilo je 3:1. Bakoč je izveo slobodan udarac i uz odbitak jednog odbrambenog igrača savladao Živkovića. Nepuna dva minuta kasnije bilo je 4:1 za vojnike. Petrović je napravio pritisak na zadnju liniju I.K.T-a, oduzeo loptu i poslao ju je u gol. Tajm-aut zatražio je tim Visoke škole za I.K.T. kako bi pokušao da napravi preokret. Poslednjia tri minuta igrali su sa golmanom-igračem i tako probali da sustignu tri gola zaostatka. Međutim, nije bilo dovoljno vremena i konačan rezultat utakmice bio je 4:1 za ekipu Vojne akademije.

Kapiten Vojne akademije Stefan Đačanin izrazio je zadovoljstvo činjenicom da će još jednom igrati u finalu ovog prvenstva. “Osećamo se srećno i uzbuđeno, pogotovo mi koji smo već jednom uzeli titulu u ovom takmičenju. Zahvalio bih protivnicima u polufinalu i četvrtfinalu na fer i korektnoj borbi. Čestitao bih i mojoj ekipi na borbi, posebno Đorđeviću koji nas je bodrio tokom cele lige”, istakao je Đačanin.