Vojnici preko turista do polufinala!

244

Futsaleri Vojne akademije plasirali su se u polufinale lige Univerzitetskog sportskog saveza Beograda savladavši u četvrfinalnom duelu Visoku turističku školu rezultatom 4:2 (1:0). Prednost od tri gola do koje su vojnici stigli tokom drugog poluvremena bila je nedostižna za turiste, koju su do kraja utakmice uspeli samo da ublaže poraz.

Na samom početku utakmice turisti su zaigrali ofanzivnije. Najpre su zapretili preko Nikolića i Simića, međutim, Bubanja je oba puta sigurno intervenisao. Nakon njih dvojice Đurđev je pokuša udarcem sa distance da dovede svoju ekipu u prednost, ali je njegov šut završio pored gola vojnika. Vojna je uspela čvrstom igrom u odbrani da sačuva svoju mrežu i nakon nesigurnog početka uspeli su da konsoliduju svoju igru u napadu. Šanse da ekipu sa Banjice dovedu u prednost sredinom prvog poluvremena imali su najpre Ćirić i Đorđević, a potom i Mernjik, no rezultat na semaforu se nije promenio. Nakon napada Simića koji je iz trka snažno šutirao, ponovo se Bubanja istakao sigurnom intervencijom. Uzvratila je Vojna preko Jovanovića, međutim i golman turističke je upisao novu odbranu. Dugo su vojnici lomili otpor svojih kolega sa Visoke turističke, a do pogotka su stigli u završnici poluvremena, kada je Jokanović iz okreta snažno šutirao i matirao Đokića za 1:0.

Drugo poluvreme bilo je znatno efikasnije od prvog. Vojna je na početku imala priliku preko Đačanina da duplira prednost, ali je njegov udarac završio pored gola turista. Nakon njega priliku je imao i Mernjik no njegov šut nije predstavljao veću opasnost za Đokića. Na drugoj strani Kurtanović i Nikolić su imali šansu da izjednače rezultat, ali su igrači Vojne akademije uspešno izblokirali njihove udarce. Disciplinovanom igrom u odbrani futsaleri sa Banjice su onemogućavali protivničkim igračima da kreiraju višak na njihovoj polovini, te su turisti svoju priliku za pogodak tražili šutevima sa distance. Do drugog pogotka vojnici su stigli sredinom drugog poluvremena. Nakon što je Bubanja uposlio Isakovića, koji je uspešno primirio loptu i iz trka preciznim udarcem savladao Đokića (2:0). Ubrzo su turisti prepolovili prednost, a u strelce se upisao Nikolić (2:1). Imali su potom prilike turisti da izjednače, međutim, do gola su ipak prvo stigli igrači Vojne akademije. Đorđević je oduzeo loptu na sredini terena, zaobišao svog čuvara i asistirao Ćiriću čiji je snažan šut bio neodbranjiv za golmana Turističke (3:1). Nakon što su primili treći pogodak u ekipi Turističke su zamenili golmana. Rakić je stao između stativa umesto Đokića, no prilikom napada svoje ekipe on se priključio kao peti igrač. Izlet golmana Turističke iskoristio je Mernjik koji je preciznim udarcem sa svoje polovine poslao loptu u praznu mrežu za (4:1). Do kraja utakmice, turisti su uspeli samo da ublaže poraz, drugim pogotkom Nikolića postavljen je konačan rezultat 4:2.

Nakon utakmice strelac trećeg gola za Vojnu akademiju Nikola Ćirić kao ključ pobede istakao je snagu i volju svoje ekipe: “Još jedna utakmica u nizu koju nismo odigrali u kompletnom sastavu. Nedostajali su nam dvojica golmana, međutim, dobro smo se držali. Od početka smo igrali svoju igru, držali smo loptu u posedu i na kraju je ispalo kako treba. Imali su oni šanse, ali i mi takođe, bilo je uzbudljivo tokom celog meča. Mislim da je to što smo mi spremniji od skoro svih ekipa i razlog što smo prošli dalje. Očekuje nas utakmica protiv Singidunuma, biće i ona teška i neizvesna. Mislim da imamo podjednake šanse iako su oni blagi favoriti, ali ako budemo bili u kompletnom sastavu moći ćemo da im pariramo i na kraju možda pobedimo”, izjavio je Ćirić.