Vojnici bolji od farmaceuta

210

Futsaleri Vojne akademije savladali su kolege sa Farmaceutskog fakulteta rezultatom 4:2 (2:0) u okviru Kupa koji organizuje Univerzitetski sportski savez Beograda. Veća fokusiranost u igri tokom prvog poluvremena donela је pobedu Vojnoj akademiji.

Vojnici su koncentrisanije ušli u utakmicu. Posle samo trideset sekundi, Đačanin je preciznim pasom u prostor spojio sa loptom Mernjika koji je bez problema pogodio mrežu farmaceuta (1:0). Nakon primljenog gola ekipa iz Vojvode Stepe je zaigrala ofanzivnije. Najpre je zapretio Ralević snažnim šutоm iz okreta, zatim Jović šutem iz daljine, međutim istakao se Jakić odličnim intervencijama. U 14. minutu utakmice obecavajuću šansu za Vojnu akademiju imao je Jovanović kada je pretrčao svog čuvara, ali njegov udarac je završio pored leve stative. Farmaceuti su pokušavali iz kontranapada, ali nisu bili dovoljno fokusirani da ozbiljnije priprete. U 17. minutu neopreznost na sredini terena farmaceuta iskoristio je Mernjik kada je ukrao loptu protivniku i priograo Mavraka koji je rutinski savladao protivničkog golmana (2:0). Minut kasnije Jović je imao najbolju šansu za svoju ekipu ali je šutirao pravo u golmana Jakića. Vojnici su otišli na poluvreme sa vođstvom od 2:0.

Najlepši potez na utakmici viđen je u prvom minutu drugog poluvremena. Matić je dugačkim pasom sa svoje polovine pogodio u „trepavicu“ Jovanovića koji je odlično primio loptu i snažnim šutom u dalji ugao savladao golmana farmaceuta (3:0). Ekipa Farmaceutskog fakulteta, igrala je presing po celom terenu. U petom minutu posle greške na sredini terena vojnika, Ralević je prihvatio loptu i sa lakoćom savladao golmana Jakića (1:3). Dva minuta kasnije Ralević je uspeo da se otarasi svog čuvara i preciznim šutom u malu mrežu smanjuje rezultat na 2:3. Vojnici su munjevito odgovorili. Već u narednom napadu posle odbitka Mernjik se nasao na pravom mestu i sproveo loptu u mrežu protivnika (2:4). Deset minuta pre kraja utakmice Farmaceutski fakultet je zatrazio tajmaut. Posle kratkog predaha ekipa farmaceuta pokušala je da napadne sa svih pet igrača. Ekipa Vojne akademije šutevima sa svoje polovine na prazan gol pokušavala je da poveća prednost ali su bili neprecizni svaki put. U 16. minutu Ralević je imao izglednu šansu, pokušao je petom, ali se opet istakao raspoloženi golman vojnika Jakić. Farmaceuti su do kraja ređali šanse, ali nisu uspeli ozbiljnije da ugroze gol Vojne akademije. Na kraju utakmica je završena 4:2 u korist ekipe Vojne akademije.

Asistent prvog gola i jedan od najboljih na terenu, Stefan Đačanin zadovoljan je pruženom igrom.
„Nismo došli u punom sastavu, ali odigrali smo dobru utakmicu, dobro smo se zatvorili, iskoristili smo šanse koje smo imali, mislim da smo zasluženo pobedili“, istakao je Đačanin.