Vojna bez snage za potpuni preokret

208

Ženski odbojkaški tim Matematičkog fakulteta savladao je tim Vojne akademije sa 2:1 u setovima (25:19, 17:25, 15:9). Matematičarke su bolje odigrale prvi, a studentkinje akademije drugi set. Završnica je ponovo pripala ekipi Matematičkog fakulteta, te su one na taj način upisale pobedu.

Meč su bolje otvorile matematičarke pa su odmah povele sa 3:0. Galjak je pogodila as servis, ali je i „kuvanjem“ plasirala loptu u polje tima sa Vojne akademije. Vojnikinje su ubrzo stigle matematičarke predvođene pre svega Čičkovićevom.  U tom momentu rezltat je bio 7:7. Neko vreme (Bolje je reći “U nastavku” se igralo poen za poen. Za 13:13 lepo je kuvala kapiten akademije Vukadionovićeva. Nedugo zatim, matematičarke su, predvođene Draškovićevom i Dekićevom napravile prvu ozbiljniju i osetniju prednost – 14:19. Nakon tajmauta, tim Vojne akademije je pokušao rezultatski da se vrati u meč ali im to nije pošlo za rukom. Zahvaljujući pre svega dobroj i požrtvovanoj igri, matematičarke su sačuvale prednost i osvojile prvi set rezultatom 25:19. U završnici je ponovo dobra bila Goljak.

Drugi set počeo je prilično ujednačeno. Nakon dužeg poena, za 1:1 po paraleli je bila precizna matematičarka Draškovićeva. Odmah zatim za 2:1, Milutinovićeva je blokirala smeč tima sa Vojne akademije. Nekoliko narednih minuta, igralo se poen za poen a nakon tajmauta koje su pozvale matematičarke pri rezultatu 11:9, studentkinje akademije su odigrale znatno staloženije i bolje. Serijom od 5:1 stekle su rezultatsku prednost od 16:11. Osim Čičkovićeve, dobra u ovom periodu bila je i Orovićeva. Matematičarke su pokušale da se vrate u set preko Đurđevićeve koja je postigla dva uzastopna poena ali nisu uspele u tome. Pri rezultatu 16:12, Vojna akademija je zatražila tajmaut posle kojeg je usledila sama završnica seta. Ovaj period su takođe bolje odigrale studentkinje Vojne akademije. Poslednji poen u ovom setu pogodila je Cvikićeva uspešnim kuvanjem. Na kraju, devojke sa Vojne akademije osvojile su set rezultatom 25:17.

Usledio je treći i odlučujući set. Prvi poen su posle greške matematičarki postigle studentkinje akademije, ali su zatim devojke sa Matematičkog fakulteta odigrale bolje i stekle prednost od 6:1. Predvodila ih je Draškovićeva koja je dva puta uzastopno pogodila as poena, ali i Galjak koja je ovu prednost krunisala smeč udrarcem po dijagonali. Tim Vojne akademije se vratio na  6:3 uz pomoć Orovićeve. Pri vođstvu matematičarki od 9:3 dva uzastopna poena osvojio je tim Vojne akademije uz pomoć dvojnog bloka. Na 12:6 matematičarke su povisile preko kapitena Dekićeve. Studentkinje vojne akademije su na kraju ostale bez snage, što su matematičarke osetile i mirno privele meč kraju. Na kraju set su osvojile rezultatom 15:9 i tako slavile u ovom meču.

Draškovićeva, jedna od najzapaženijih u timu matematičkog fakulteta ukratko se osvrnula na utakmicu: „Prvi set smo odigrale dobro, dok smo se u drugom malo opustile što nas je koštalo gubitkom seta. Završnicu smo odigrale mirno, što nam je na kraju donelo pobedu“, rekla je Draškovićeva.