Vojna akademija ubedljivo savladala MEF

355

Futsaleri Vojne akademije pobedili su MEF fakultet rezultatom 10:4 (5:2) u meču četvrtog vikenda Prvenstva studenata koje organizuje Univerzitetski sportski savez Beograda. Najistaknutiji igrači susreta odigranog u Sportskom centru „Vraz“ bili su Petrović koji je postigao četiri gola za pobednički sastav, i Kostadinoski strelac tri pogotka za MEF.

Za promašenu šansu Erića iz drugog minuta stigla je kazna u sledećoj akciji. Petrović je ukrao loptu posle kornera, istrčao celu dužinu terena i sam završio za prednost vojnika (1:0). Čim su krenuli sa centra protivnici su izjednačili, siguran egzekutor bio je Kostadionski (1:1). Đačanin i još jednom Kostadionski razmenili su po gol pre furioznog finiša poluvremena (2:2). Strelci prva dva pogotka Vojne akademije još po jedom su zatresli mrežu, da bi se u poslednjem napadu pred odmor upisao i Ćirić za ubedljivih 5:2.

D.Stanojević
Menadžeri su krenuli agilnije prema golu protivnika u nastavku utakmice, ali nisu uspeli iz tri izgledne prilike da savladaju golmana Milovanovića. Igrao se 27. minut kada je Grujić iskosa sa desne strane kaznenog pogodio bliži ugao, dok je minut kasnije Petrović okretom izbacio čuvara i precizno šutirao za prednost od 7:2. Možda i najlepši detalj okršaja je pogodak Erića iz slobodnog udarca, lopta se odbila od prečke i završila iza leđa golmana (7:3). Do kraja susreta vojnik Petrović je zabeležio svoj četvrti gol, njegov saigrač Đekić se dva puta upisao u strelce, dok je u redovima MEF-a Kostadinoski kompletirao het-trik i tako ublažio poraz (10:4).

Bogdan Milovanović, golman Vojne akademije, izrazio je da njegov tim ima kvalitet za najviši plasman. „Želimo da ponovimo uspeh od pre nekoliko godina kada smo osvojili titulu. Današnja utakmica pokazala je da oba tima imaju kvalitet, međutim naše iskustvo je presudilo. Duže smo na okupu i mislim da imamo čemu da se nadamo“, prokomentarisao je Milovanović.