Vojna akademija u Prvoj ligi

66

Košarkaši Vojne akademije plasirali su se u Prvu studentsku ligu savladavši ekipu Visoke škole za elektrotehniku i računarstvo rezultatom 46:44 (6:11, 14:9, 14:9, 12:15).U neizvesnom meču presudila je treća četvrtina u kojoj su vojnici napravili pet poena prednosti, a momci sa VIŠER-a promašili nekoliko otvorenih šuteva.

Elektrotehničari su odlično otvorili utakmicu. Civić je imao smirenu ruku i pogodio je tri šuta iz tri pokušaja. Vojnici su trojkom Kukića prišli na dva poena, ali su momci sa VIŠER-a odmah uzvratili pogotkom van linije 7,25. Prva deonica se završila u korist elektrotehničara rezultatom 11:6.

Početak druge četvrtine u potpunosti je pripao Vojnoj akademiji. Oni su uz dve pogođene trojke ubacili četiri bacanja i preokrenuli rezultat. To je bio znak za VIŠER da zatraži tajmaut. Odmor im je dobro došao jer su u nastavku meča postigli osam poena, dok je Vojna dala samo tri sa linije penala. Rezultat na poluvremenu bio je nerešen, 20:20.

12986449_1078089125546837_1330570154_o

Jančić sa Vojne akademije obeležio je treći period. Pomogao je svojoj ekipi sa osam postignutih poena i tako ih približio cilju. Glavni problem VIŠER-a u ovoj četvrtini je bio veliki broj promašenih šuteva. Dok su vojnici koristili svoje šanse, elektrotehničari su postajali sve nervozniji. Otišli su na minus osam, ali je Mitrović trojkom uspeo da ih ostavi u igri.

Košarkaši Visoke škole za elektrotehniku i računarstvo su dobro otvorili poslednju četvrtinu smanjivši zaostatak na dva poena. Kod rezultata 39:37 za Vojnu, momci sa Akademije prave mini seriju od 6:1. Elektrotehničari su u poslednja tri minuta zaigrali mnogo čvršće i agresivnije. Ponovo su se vratili na koš razlike. Košarkaši Vojne akademije nisu uspeli da izvedu aut u poslednjim momentima meča. Poklonii su šanu protvnicima za pobedu. Odgovornost je preuzeo Kilijan, ali je iz teške pozicije promašio ceo koš i rezultat je ostao 46:44 za Vojnu akademiju.

Vojna akademijaVIŠER

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je kapiten Raičević sa 18 poena, a iza njega je bio Jančić sa 11. U ekipi VIŠER-a Kilijan je postigao 14, dok je Milovanović dodao 10 poena.

Kapiten Vojne akademije Raičević istakao je da ih je njihova ogromna želja uvela u probleme i u neizvesnu završnicu. „U samom startu sam govorio da nam pripada mesto u Prvoj ligi, to smo i dokazali. Utakmica jeste bila neizvesna, ta želja u nama je prevladala smirenost, tako da smo par lopti izgubili na kraju zbog toga i uveli utakmicu u neizvesnu završnicu. U Prvoj ligi očekujem teže utakmice, zanimljivije takmičenje i mnogo druženja“, dodao je Raičević.

Kapiten Visoke škole za elektrotehniku i računarstvo Tomić rekao je da su najveći problemi u utakmici bili nepogođeni šutevi i veliki broj izgubljenih lopti.
Došli smo do neizvesne završnice zbog naše loše druge i treće četvrtine. Posle dobro otvorene utakmice desio se neki pad. Buđenje je usledilo u poslednja tri minuta, a ne može u tri minuta da stane cela utakmica. Kvalitetno smo radili poslednja četiri meseca, sve se svelo na jednu utakmicu i gorak je ukus jer smo sav trud prokockali do sad. Želeo bih da čestitam protivničkoj ekipi na fer i korektnoj igri“, zaključio je Civić.

Prethodni tekstMašinski siguran protiv ITS-a
Naredni tekstEkonomistkinje izdominirale nad PMF-om
Student sam novinarstva na Fakultetu političkih nauka. Trenirao sam košarku sedam i tenis dve godine. Omiljeni sportovi fudbal, košarka i tenis. Cilj mi je da radim na Sport Klubu. Kontakt matejalazin@gmail.com