Visoka železnička škola preokretom do polufinala!

394

U okviru šestog vikenda i četvrtine finala lige Univerzitetskog sportskog saveza Beograda ekipa Visoke Železničke škole slavila je protiv Vojne akademije rezultatom 7:3 (2:3) i tako obezbedila plasman u polufinale. Za preokret u drugom poluvremenu najzaslužniji bio je Ćeriman sa 3 gola, dok se kod domaćih istakao Grujić sa jednim pogotkom.

Utakmicu su obe ekipe započele oprezno. Kroz pas su pokušavale da zaprete i dođu do prednosti. Prvu priliku na meču imao je futsaler domaće ekipe Janković kada je atraktivno pokušao da matira golmana Isakovića, međutim on je bio na pravom mestu i uspeo je da interveniše. Kapiten ekipe iz Zdravka Čelara 14, Gajić, se našao u izglednoj prilici koju nije iskoristio jer je šutirao pored gola. Đačanin, kapiten vojnika je individualnim potezima pretio gostima. Bio je neprecizan ujedno sa Pepićem. Marković je pokušao da postigne pogodak međutim na pravom mestu se našao defanzivac vojnika i loptu poslao daleko od svog gola. Prvi gol na meču je postignut u 8. minutu. Đačanin je dodao loptu Matiću koji je pogodio prazan gol i rezultat je iznosio 1:0 za vojnike. Nije dugo prošlo do nove promene rezultata. Bilo je 2:0 kada je u 10. minutu mrežu zatresao Tasić. Probao je da odigra pas saigraču sa skoro celog terena, dok je golman gostiju loše procenio putanju lopte i tako primio gol. Gosti su zaigrali vidno bolje nakon primljenog gola. U kaznenom prostoru pao je gostujući futsaler i sudija je pokazao na belu tačku. Penal je izveo Ćeriman i u 13. minutu smanjio na 2:1 za vojnike. Ćeriman i Đurić su pretili Milovanoviću koji im je upućene udarce zaustavljao. 3:1 je bio rezultat u 17. minutu kada je gol za domaće na pas Đačanina postigao Grujić. Delovalo je kao da će se ovim rezultatom okončati prvo poluvreme, međutim u poslednjim momentima prvog poluvremena rezultat je promenjen. Ćeriman je atraktivno savladao Milovanovića i smanjio rezultat na 3:2 s kojim se otišlo na pauzu.

55 Maleš N.
Visoka železnička škola dobro je započela drugi period igre. Nakon manje od jednog minuta igre izjednačili su na 3:3. Marković je pokazao dobar pregled igre i pasom kroz sredinu pronašao Kostića, koji je matirao golmana vojnika. Marković je imao solo prodor i dobro se snašao u kaznenom prostoru poslavši loptu u mrežu. Rezultat je bio 3:4 za Visoku železničku školu. Vojnici su ispustivši prednost počeli da napadaju konstantnije. Šanse su imali Janković i Matić, međutim siguran je na golu bio Isaković. Prvu šansu nakon nekoliko minuta i prilika domaćih imali su gosti. Gajić je šutirao sa pola terena i niskim udarcem uspeo da prevari Milovanovića za 3:5. Trener vojnika je zatražio tajm-aut videvši da je njegov tim ispustio prednost od dva pogotka. Gostima je predah prijao više jer su već u 31. minutu povisili na 3:6. Strelac je nakon odbitka bio Ćeriman. Pitanje pobednika je bilo rešeno. Domaći futsaleri nisu imali adekvatna rešenja u napadu, dok je šanse koje su imali odbranio Isaković. Konačnih 3:7 za goste je postavio Marković u poslednjem minutu meča. On je u sitaciji jedan na jedan matirao golmana domaćih.

Kapiten ekipe Visoke železničke škole Stefan Gajić, bio je zadovoljan igrom njegovih saigrača i nada se trofeju. „Prošle godine smo bili treći, ove godine se nadamo da ćemo ući u finale i osvojiti titulu. Sad je već ekipa u punom broju i zajedno ćemo da probamo da dođemo do tog prvog mesta“, izjavio je Gajić.