Višeru pobeda posle produžetaka

11

Košarkaši Matematičkog fakulteta i Visoke škole elektrotehnike i računarstva odigrali su veoma uzbudljiv meč u kom je VIŠER na kraju slavio 61:58 (10:15, 16:5, 9:16, 17:16, 9:6) posle produžetka trojkom Kilijana sekundu i po pre kraja. Utakmica je bila veoma izjednačena, ekipe su se dosta smenjivale u vođstvu. Kilijan je bio najefikasniji u ekipi VIŠER-a  sa 23 peona uz šest trojki, a u ekipi Matematičkog su se najviše istakli Ocokoljić sa 17 i Prišunjak sa 15 poena i sedam skokova.

Prvu četvrtinu su bolje otvorili momci sa Matematičkog fakulteta serijom 9:2. Najprimetniji je bio Prišunjak sa nekoliko lepih poteza u odbrani i napadu, a VIŠER nije odgovorio u uvodnim minutima utakmice. Posle muka na početku, VIŠER je našao svoju igru, pre svega šut za tri poena. Prvo je pogodio Milin za dva poena, da bi se na njegov pogodak nadovezao Kilijan sa dve vezane trojke. Iako je Matematički dosta bolje ušao u meč, bilo je samo pet poena razlike u odnosu na rivala na kraju prve deonice (15:10). Bilo je dosta poteškoća u organizaciji napada pošto je VIŠER stao u zonu i onemogućio unutrašnju igru Matematičkog fakulteta.

Kilijan je otvorio drugu četvrtinu trojkom, potom ga je ispratio i Feher pogtkom za dva poena, a seriju od 8:0 na početku ovog perioda dovršio je ponovo Kilijan pogotkom uz faul. Pokušao je Matematički tajm-autom da poremeti VIŠER, ali im to nije uspelo. Matematički je pogodio svega dva šuta iz igre u ovoj četvrtini uz osam promašenih trojki, a VŠER je mirno igrao, kontrolisao skok i nije gubio loptu što je na kraju dovelo do prednosti od 26:20 na kraju poluvremena. Nastavio je Kilijan da razigrava svoje saigrače i kreira sebi šuteve, a nije pomoglo ni njegovo udvajanje na piku od strane centara Matematičkog.

Poluvreme je dobro došlo igračima Matematičkog. Konsolidovali su se, popravili igru u odbrani i, što je najbitnije, počeli su da pogađaju šuteve što im je uliolo sigurnost. U ovom periodu se istakao Ocokoljić koji je predvodio povratak svog tima iz minusa sa devet vezanih poena, a pridružio mu se i Prišunjak. Problem za Visoku elektrotehničku predstavljao je to što je Kilijan praktično sam igrao u ovom delu igre. Na kraju ovog dela igre, Matematički je preuzeo vođstvo (36:35) i tako okrenuo tok utakmice u svoju korist.

Poslednja četvrtina je bila veoma neizvesna, a počela je serijom od sedam vezanih poena za VIŠER koje je postigao Milin. Tajm-autaom je prekinut ovaj nalet VIŠER-a, a u poslednjem delu igre je za Matematički Ristić nanizao 12 poena. Odbrane su bile na visokom nivou, nije bilo lakih poena. Na 20 sekundi do kraja utakmice bilo je plus dva za VIŠER (52:50). Milošević, koji je pre toga pogodio za tri, je promašio te je Ristić na drugoj strani pokušao da donese pobedu. Iako nije pogodio za tri, ispravio se i postigao je dva poena na nekoliko sekundi do kraja i tako donese svom timu produžetak.

Obe ekipe su bile vidno umorne pred dodatna tri minuta igre. Samim tim, igra je bila dosta nesigruna i ispresecana. Ocokoljić je prvo doneo prednost ekipi Matematičkog fakulteta realizovanim jednim slobodnim bacanjem, da bi izjednačenje na drugoj strani doneo Perić. Potom je Ilić doneo tri poena prednosti Matematičkog, da bi VIŠER izjednačio preko Milina. Matematički je potom promašio, ali je Kilijan na sekundu i po do kraja pogodio za tri poena sa 7 metara i tako doneo svojoj ekipi prvi trijumf u novoj sezoni USSB lige.

Najbolji igrač pobedničke ekipe Kilijan je bio jako uzbuđen posle velike pobede njegovog tima. „Pre svega, čestitam protivnicima na dobroj igri. Mislim da su jaka odbrana i taj poslednji šut presudili ko će pobediti u ovom meču. Želeo bih da čestitam i mojim saigračima na pobedi i dobroj igri“ rekao je strelac pobedonosnog koša.

Ovaj meč je obeležio i lep gest igrača Matematičkog fakulteta koji su predali dres u znak poštovanja svom nekadašnjem saigraču Milanu Mitiću. Mitić je bio član tima Matematičkog fakulteta dugi niz godina, a posle završavanja mastera se povukao iz ekipe.