VIŠER upisao novu pobedu

439

Košarkaši Visoke škole elektrotehnike i računarstva porazili su ekipu Računarskog fakulteta rezultatom 58:48 (17:8, 16:20, 13:12, 12:8) i tako upisali drugu pobedu u ligi Univerzitetskog sportskog saveza Beograda.

Ravnopravan odnos snaga viđen je u nekoliko uvodnih minuta. Plejmejker VIŠER-a, Milovanović, na asistenciju Popovića, pogodio je za 6:5. Kod ekipe RAF-a, prve poene je zabeležio Bošković. Serijom 10:0, koju su predvodili Stojanović i Milojević, košarkaši više elektrotehničke su krajem prve deonice imali rezultatsku prednost od 16:5. Dve promašene trojke rivala na minut pre kraja prve deonice, omogućile su košarkašima Računarskog fakulteta da preko Marića postignu poene i smanje na 17:8.

Tomić L.

Koševima Boškovića i Marića na jednoj, a promašajima Podboja na drugoj strani terena, RAF je prednost rivala dodatno istopio (16:19). Trojkom Boškovića i poenima iz reketa Pejića, momci iz Starog grada su prišli na svega pola koša zaostatka (21:22). Ipak, poenima Ivkovića, Popovića i Milovanovića, studenti sa Voždovca su krajem drugih deset minuta poveli rezultatom 28:23. Na poluvreme se otišlo pri rezultatu 33:28 u korist VIŠER-a, jer je košarkaš Računarskog fakulteta Žepinić pogodio trojku uz zvuk sirene.

Ujednačena košarka igrala se tokom cele treće četvrtine. Ipak, igrači RAF-a bolje su je otvorili. Pogodivši dva šuta van linije 6.75m, Mitić i Bošković su smnajili rezultat na minus tri, 37:34. Međutim, kao i u drugom delu, VIŠER je, kada je to trebalo, odigrao dobro na oba dela terena. Ovog puta, centar Milojević i bek Stojanović bili su dovoljni da studenti iz Vojvode Stepe povedu 42:34.  Ekipu Računarskog fakulteta, i u ovoj deonici predvodio je Bošković, koji je na nekoliko sekundi pre kraja pogodio za dva (40:46).

Poslednjih deset minuta odlučilo je pitanje pobednika na meču. Bez većih oscilacija u rezultatu igralo se sve do polaganja Ivkovića za 52:42 u korist studenata elektrotehnike. Tada su ponovo  Bošković i Marić svojim poenima održavali rezultatski priključak sa rivalima (48:52). Nakon tajm-auta koji je zatražen na tri minuta pre kraja, VIŠER je zaigrao bolje na obe strane terena.  Poenima centra Milojevića, ali i plejmejkera Podboja, oni su poveli rezultatom 56:48. Stojanović je pogodio dvojku za kraj i postavio konačnih 58:48 u korist svoje ekipe.

Pobednike je u ovom meču predovido Stojanović sa postignutih 16 poena i dve asistencije. Pratio ga je Milovanović sa nešto manje ponea (13) ali i šest dodatih lopti. Bošković je bio najefikasniji u poraženom timu, sa postignutih 20 poena i dve asistencije.