VIŠER slavio protiv Visoke turističke

15

Futsaleri Visoke škole elektrotehnike i računarstva trijumfovali su protiv ekipe Visoke turističke škole, u okviru Prvenstva studenata Univerzitetskog sportskog saveza Beograda. Momci sa VIŠER-a gubili su 0:1 i 1:2, ali su na kraju, predvođeni Milovanovićem i Jokićem slavili rezultatom 6:3 (2:2).

Ekipa Visoke turističke bolje je otvorila utakmica, pa su brzo i stigli do prednosti. Nakon uigrane polukontre lopta je stigla do Golubovića koji je lobovao golmana VIŠER-a za 0:1. Iako su brzo primili pogodak, ekipa sa Voždovca uspela je da konsoliduje svoje redove i da ne dozvoli Turističkoj da uveća prednost. Naprotiv, preuzeli su inicijativu i zapretili preko Vukotića i Milovanovića, međutim Đokić je ostao nesavladan. Ofanzivu VIŠER-a prekinula je polukontra Nikolića. Oduzeo je loptu na sredini terena, šutirao je po zemlji, ali nije bio dovoljno precizan, te je lopta završila pored gola. Ubrzo nakon pokušaja Nikolića, momci sa Voždovca su uspeli da postignu pogodak za izjednačenje. Snažan šut Jokića bio je neodbranjiv za golmana Turističke. Usledila je greška golmana VIŠER-a Pečenovića, koja je rezultirala njegovim isključenjem i slobodnim udarcem za Visoku turističku. Na gol je stao Tornjanski, koji je bio nemoćan nakon šuta Nikolića (1:2). Do izjednačenja VIŠER je stigao u poslednjem minutu prvog poluvremena. Milovanović je iz slobodnog udarca precizno šutirao po zemlji i postigao gol za 2:2

Drugo poluvreme počelo je inicijativom VIŠER-a koja je rezultirala golom, a u strelce se po drugi put na utakmici upisao Milovanović (3:2). Upravo je Milovanović imao priliku da duplira prednost svoje ekipe, ali njegov solo prodor zaustavili su igrači Turističke. Igrao se 25. minut kada je Nikolić postiga treći gol za ekipu Visoke turističke. Šutirao je spoljnim delom stopala u dalji ugao, a Tornjanski je bio nemoćan (3:3). Nerešen rezultat nije dugo stajao na semaforu. Radanov je uspešno zaobišao dvojicu protivničkih igrača snažno šutirao i tako doveo ekipu VIŠER-a do prednosti od 4:3. Uspeli su igrači ekipe sa Voždovca da uvećaju prednost do kraja utakmice. Do dva gola prednosti došli su nakon što je Jokić postigao drugi pogodak na meču (5:3). Tandem Jokić-Milovanović bio je najzaslužniji  i za šesti gol VIŠER-a. Milovanović je preciznim pasom pronašao Jokića kojem nije bilo teško da savlada golmana Visoke turističke za krajnjih 6:3.

Po završetku utakmice futsaler VIŠER-a Čolović Lazar kao ključ pobede istakao je dužu klupu svoje ekipe i veću želju za pobedom.

“Malo smo nervozno ušli u utakmicu i primili pogodak iz kontranapada. Međutim, kasnije smo stabilizovali svoje redove, igrali svoju igru, čekali svoje šanse i na kraju završili na najbolji način”, rekao je Čolović.