VIŠER savladao Vojnu akademiju u meču punom tenzije

282

Rukometaši Visoke škole elektrotehnike i računarstva slavili su u duelu protiv Vojne akademije rezultatom 27:24 (14:15) u okviru prvog kola Lige Univerzitetskog sportskog saveza Beograda. Utakmicu odigranu u sali Zavoda za sport na Košutnjaku obeležili su preokret VIŠER-a kao i veliki broj prekida koji su više uticali na igrače Vojne akademije.

Prvo poluvreme proteklo je u izuzetno brzom ritmu, golovi su padali kao na traci. Vojnici su u prvom delu prvog poluvremena napravili pristojnu zalihu od pet golova preko tri mini-serije. Na samom startu meča precizni su bili Vraneš i Stamenković, ali je ubrzo Jevtić smanjio na 2:1. Do šestog minuta već je bilo 5:1 zahvaljujući šutu Petkovića iz daljine, lepom snalaženju Stamenkovića na desnom krilu i kontri koju je uspešno završio Stanojković. Ekipe su razmenile po dva gola da bi u devetom minutu Radaković povisio prednost na 8:3. VIŠER se brzo vratio u igru. Za manje od dva minuta bili su na minus dva, pošto su raznovrsnost u napadu pokazali Dubravčić, Đokić i Džavić (8:6). Trener vojnika Vojko Petković zatražio je minut odmora kako bi prekinuo nalet protivnika, međutim to nije urodilo plodom. Vraneš je napravio faul za sedmerac VIŠER-a i zaradio duplo isključenje. Đokić je bio precizan i sa penala da bi Ognjanović i Jevtić svojim golovima odgovorili na pogotke Petkovića i Vojinovića i tako održavali minimalni zaostatak (10:9). Miličević je sa pozicije srednjeg beka doneo prvo izjednačenje od početka susret, ali do sedamnaestog minuta Vojna je ponovo imala tri gola viška (13:10). U međuvremenu Vraneš je zaradio treće isključenje i automatski crveni karton pa je pre vremena završio meč. Do kraja prvog dela igre VIŠER se u potpunosti vratio u igru najviše zahvaljujući Đokiću koji je vezao tri gola (15:14).

Vojna akademija Visoka škola elektrotehnike i računarstva
  1 Aleksandar Trifunović (g) 1 Nikola Marčeta (g)
Danilo Ostojić

Nešto mirniji početak drugog poluvremena više je prijao vojnicima koji su zategli linije u odbrani i organizovanim akcijama vratili nešto veću razliku. Trifunović je bio sjajan na golu, skinuo je dva zicera rivalu, dok su na drugom kraju terena Stamenković i Petković realizovali svoje prilike (17:14). Do 26. minuta njihova prednost se skroz istopila. Igrač Vojne akademije nije pogodio sa sedam metara a to je kaznio Đokić jer je sa iste pozicije dva puta bio siguran, što je uz lob Jevtića bilo dovoljno za poravnanje (17:17). Ritam u tim trenucima podsećao je na prvi deo igre, ekipe su razmenile po tri gola da bi posle pogotka vojnika Petkovića za 21:20, VIŠER zatražio tajm-aut. Usledio je precizan hitac Jevtića za novi egal, ali Stamenković je brzo vratio vođstvo. Đokić i Ognjanović vezali su dva gola za prvu prednost elektrotehničara na meču (23:22). Stamenković je zaradio isključenje ali to nije pokolebalo Babića i Petkovića da odgovore na sedmerac Miličevića (24:24). Miličević je još jednom pogodio sa istog mesta, a ovog puta isključen je Stanojković praktično do kraja meča. Minut kasnije Stamenković je zaradio još jednu kaznu od dva minuta a revoltiran suđenjem dobio je i drugi crveni karton za Vojnu. Sa dva igrača manje vojnici nisu imali šanse pa su Ognjanović i Maksimović postavili konačnih 27:24 za VIŠER.

Crveni kartoni 2 /

Nemanja Đokić bio je najefikasniji strelac susreta sa devet pogodaka, pratio ga je saigrač iz VIŠER-a Stefan Jevtić koji je dao šest. Kod Vojne akademije najviše su se istakli Stefan Petković sa osam i Aleksandar Stamenković sa šest golova.

Nikola Marčeta je na kraju meča čestitao rivalu na borbi i izrazio zadovoljstvo jer je njegov tim pobedio: „Jedva smo se skupili, neke momke sam tek sada upoznao. Drago mi je što smo pobedili, bilo je baš neizvesno. Svaka čast protivnicima, fizički su veoma pripremljeni i tehnički obučeni. Videćemo kako će biti u narednim mečevima, idemo utakmicu po utakmicu nadam se u sličnom sastavu. Tu smo da se igramo pa šta bude“ , izjavio je Marčeta.